6. června 2011 21:15 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Pohublý Jobs představil novinku Applu iCloud

Steve Jobs představil úložistě iCloud. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Steve Jobs představil úložistě iCloud. | foto: ČTK

SAN FRANCISKO Společnost Apple v San Francisku v úvodu konferenci pro vývojáře podle očekávání představila internetové úložiště dat iCloud a nové verze svých operačních systémů pro počítače a mobilní zařízení. Události se zúčastnil pohublý šéf firmy Steve Jobs, který je již zhruba půl roku z blíže nespecifikovaných důvodů na zdravotní dovolené.

Nová služba iCloud umožňuje uživatelům sdílet data mezi různými zařízeními společnosti Apple prostřednictvím online úložiště. Snadno by tak například mezi počítači, tablety a mobilními telefony měli přenášet svou poštu či kontakty. Vše by se mělo dít jednoduše a automaticky.

Nová služba odráží současnou vizi Applu, ve kterém ve světě výpočetní techniky končí doba osobních počítačů. Lidé podle kalifornské společnosti budou jako svá primární zařízení stále více používat tablety či chytré mobilní telefony.

Apple se pochlubil i novými verzemi operačních systémů.

Je to znát i na nové verzi operačního systému iOS pro mobilní zařízení, kterou dnes Apple představil. Telefony iPhone a tablet iPad do Applu díky ní bude poprvé možné aktivovat bezdrátově bez připojení počítače. Stejně tak bude možné poprvé "vzduchem" synchronizovat i data. Systém si uživatelé budou na svá mobilní zařízení od Applu nahrát na podzim.

ČTĚTE VÍCE O SPOLEČNOSTI APPLE

Stále více mobilní a dotykový svět výpočetní techniky se promítl i do nové verze operačního systému pro osobní počítače a notebooky od Applu OS X.

Nová verze nese označení Lion (Lev) a její uživatelské prostředí je do značné míry inspirováno mobilním systémem - má například ještě hlubší integraci dotykových gest. Nový systém bude uživatelům dostupný v červenci.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!