16. června 2009 11:21 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Pojišťovna Triglav má problém. Soud zahájil insolvenční řízení

Logo pojišťovny Triglav | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Logo pojišťovny Triglav | foto: Reprofoto

PRAHA Krajský soud v Brně zahájil insolvenční řízení s pojišťovnou Triglav. Insolvenční návrh podala firma Westminster Network Limited se sídlem v Londýně. Vyplůývá to z údajů v insolvenčním rejstříku. Generální ředitel Triglavu Petr Baný sdělil médiím, že společnost veškeré své závazky podle smluv plní.

"Nevím o co jde, ale je to nehoráznost. Vidím to jako poškození dobrého jména naší společnosti. Situaci budeme řešit právní cestou," dodal Baný.

Londýnská společnost požaduje po Triglavu uhrazení splatné provize 32,2 milionu korun a v budoucnu splatné provize 16,1 milionu korun. Dluh údajně potvrzuje smlouva o postoupení pohledávky, kterou vůči pojišťovně měla brněnská společnost B.M.Compact, právní předchůdce londýnské firmy.

Dalšími věřiteli Triglavu jsou podle insolvenčního návrhu společnosti Luxury Cars a AMPeng. Městský soud v Brně dále proti dlužníku vede řízení o částku přes 200.000 Kč.

V insolvenčním řízení soud především zkoumá, zda dlužník je, či není v úpadku. Řešením případného úpadku pak může být například konkurz.

Triglav patří mezi menší pojišťovny na českém trhu. Vznikla v roce 2000 z původní Všeobecné pojišťovny, když její mateřská společnost Zavarovalnica Triglav ze Slovinska odkoupila 100 procent akcií této společnosti. Nyní působí na celém území ČR.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!