4. září 2011 15:07 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Policie o náloži v prodejně IKEA dostala varování z ciziny

V obchodním domě IKEA byla nalezena bomba | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy V obchodním domě IKEA byla nalezena bomba | foto: ČTK

PRAHA V případu nálože nastražené v pátek u pražského obchodu IKEA dostala česká policie telefonické varování ze zahraničí, že v Praze hrozí nebezpečí výbuchu. V diskusním pořadu České televize Otázky Václava Moravce to řekl náměstek policejního prezidenta Vladislav Husák.

Šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Robert Šlachta v ČT uvedl, že vyšetřovatelé při pátrání po pachateli vycházejí z obdobných útoků v zahraničí.

Média v sobotu informovala, že nálož byla časovaná, a kdyby nebyla objevena a zneškodněna, kolem 17:00 by zřejmě explodovala. Výbušnina se prý podobala těm, které byly nalezeny u dalších evropských obchodů IKEA.

Čtěte více o případu:

"Měli jsme informaci ze zahraničí, kdy byl určitý telefonát, že v inkriminovanou dobu vybuchne na území hlavního města Prahy nástražný výbušný systém," řekl Husák.

K vyklizení a kontrole prodejen řekl, že se policie k tomuto kroku rozhodla po konzultaci s představiteli firmy IKEA a na základě zkušeností ze zahraničí. "Toto preventivní opatření bylo kvůli nebezpečí výbuchu nezbytné," uvedl Husák.

Psali jsme:

Podle Šlachty je pátrání po pachateli teprve na začátku, připustil však, že vyšetřovatelé dávají případ do souvislosti s obdobnými útoky v Evropě a spolupracují se zahraničními kolegy. "Jdeme touto stopou a srovnáváme obdobné útoky ze zahraničí. Je to nejpravděpodobnější varianta - i podle té nálože - že by mohlo jít o obdobný systém," řekl šéf ÚOOZ.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!