13. listopadu 2010 20:22 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Policie zadržela manažery developerské firmy Central Group

Policie - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Policie - ilustrační foto. | foto: Vojtěch ŠeredaLidové noviny

PRAHA Policie zatkla čtyři manažery Central Group kvůli podezření z daňových úniků. Údajně připravili stát na daních o přibližně 330 milionů korun.

Mimo jiné byl zadržen výkonný ředitel společnosti Central Group Aleš Novotný. Informovala o tom televize Nova. Jeho zadržení potvrdila televizi manželka.

Logo Central GroupPodle informací Novy policie manažery stále vyslýchá, nikoho ještě neobvinila. Policie vyšetřuje údajné daňové úniky Central Groupu přes rok. Vloni v listopadu policie provedla v kancelářích Central Group razii a zabavila účetnictví firmy. Vedení společnosti tehdy tvrdilo, že za vyšetřováním firmy stojí konkurenční boj.

"Byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu krácení daní podle paragrafu 148 trestního zákona," řekl letos v únoru k zájmu policie o společnost Central Group mluvčí Útvaru pro odhalování korupce a finanční kriminality (ÚOKFK) Roman Skřepek.

Central Group

Central Group je jedním z lídrů na tuzemském rezidenčním trhu. Majitelem 90 procent akcií je zakladatel společnosti a předseda představenstva Dušan Kunovský. V roce 2008 prodal za jednu miliardu korun desetiprocentní podíl ve firmě neznámé švýcarské finanční společnosti Global Property Capital.

Lidovky.cz, ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
ASISTENTKA ŘEDITELE

Advantage Consulting, s.r.o.
Moravskoslezský kraj
nabízený plat: 25 000 - 30 000 Kč