Pondělí 26. října 2020svátek má Erik 12 °C oblačno Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Polívkovu farmu zachrání miliardář a hercův přítel Alexandr Seidl

Alexand Seidl - muž, který chce zachránit farmu Bolka Polívky. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Alexand Seidl - muž, který chce zachránit farmu Bolka Polívky. | foto: MAFRA - Jiří Salik Sláma

OLŠANY Bývalou farmu Bolka Polívky v Olšanech na Vyškovsku koupila Severočeská správa nemovitostí, jejímž většinovým společníkem je věřitel a hercův přítel Alexandr Seidl. Jako jediný podal insolvenčnímu správci nabídku za 11,5 milionu korun, což byla minimální cena.

Podle insolvenčního správce Davida Gregora se nyní musí jen přepsat nemovitost na katastru nemovitostí. Podnikatel Seidl uvedl řekl, že zatím nemá přesné plány, jak s farmou naloží, momentálně je na dovolené v Thajsku.

Gregor nyní nachystá rozvrhové usnesení, podle něhož se uspokojí věřitelé. Přednost dostanou zajištění, jímž je právě Seidl s téměř čtyřmi miliony. Zbytek si rozdělí ostatní, půjde však jen o menší část jejich pohledávek. Za farmou zůstaly dluhy přes 40 milionů korun.

Z jednoho milionu, který už má Gregor nyní na účtu, uhradí dluhy převážně za energie, jež farma odebírala od dodavatelů v době konkurzu. Táhne se od loňského dubna. Gregor je rád, že obdržel alespoň tuto jedinou nabídku. "Za dané situace jde o dobrou nabídku za slušnou cenu," řekl.

Seidl momentálně pobývá na dovolené. Očekával prý, že se najde ještě jiný zájemce, který podá vyšší nabídku. "Neměl bych s tím starosti. Takhle teď musím přemýšlet co s farmou. Rozhodně je však potřeba dát ji do kupy. Stále však platí, co jsem říkal loni v létě, že jde o penzion na vesnici u Brna a tak se k němu musí přistupovat," prohlásil Seidl.

Problémy kvůli dotacím

Farma, na níž se konaly kulturní a recesistické akce, se dostala do problémů při dostavbě hotelu a stavbě wellness centra. Šlo o stavby podpořené z evropských fondů, Polívka ale nesplácel faktury.

V říjnu 2012 proto podala stavební firma Kaláb návrh na insolvenci a loni v dubnu poslal soud podnik do konkurzu. Na podzim šel do dražby za 15 milionů, vydražitel však peníze nesložil.

Herec sám jako fyzická osoba je účastníkem jiného insolvenčního řízení, které navrhla předchozí správkyně jeho farmy Petra Hýsková kvůli ochraně věřitelů farmy. Tuto záležitost měl soud projednávat 7. února, jednání však na žádost Gregora odročil.

,

Neschopní ať zkrachují a pražská smetánka čte knihy, vzkazuje prezident

Restaurace jsou v problémech (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Česká republika se potýká s rekordními nárůsty potvrzených případů koronaviru, vláda zavádí mimořádná opatření a...

Umírají lidé, kteří mohli žít, říká lékař a spoluautor výzvy Jiří Sagan

Restaurace jsou v problémech (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jedním ze tří autorů výzvy k ­lidem, aby dodržovali hygienická opatření, a zároveň žádající některé lékaře, ať je...

Svou sportovní kariéru považuji za ztrátu času, hodnotí minulost Hlaváčová

Restaurace jsou v problémech (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Držitelka světového rekordu v přeplavání kanálu La Manche pokořila řadu dalších met a získala spoustu významných...

Knížkový adventní kalendář: vyměňte letos čokoládu za kouzelné vánoční příběhy
Knížkový adventní kalendář: vyměňte letos čokoládu za kouzelné vánoční příběhy

Chvíle strávené nad knížkou jsou pro děti velmi důležité. Pořiďte dětem adventní kalendář plný kouzelných vánočních příběhů. Zkraťte si čekání na...