Pátek 5. března 2021svátek má Kazimír 1 °C sněhové přeháňky Předplatné LN

Diskuse k článku

Vede s námi bezohlednou válku, bojí se polští výrobci Babiše ve vládě

Polští výrobci potravin se po nástupu Andreje Babiše do funkce místopředsedy české vlády bojí nejhoršího. Čekají, že majitel mocné zemědělsko-průmyslové skupiny Agrofert je bude s pomocí koaličních partnerů chtít všemi prostředky vytlačit z českého trhu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Strong 10.2.2014 22:10

pohled z Varsavy 4

Nyní zkuste si představit, co se stane, když supermarkety vČR budou nucene ke zvýšenému kvalitu jejich nabídky při zachování lidových cen? Průměrná kvalita v potravinách v českém maloobchodě dosáhne úrovně kvality potravin v polských obchodech a většina českých výrobců potravin stejně zbankrotuje, protože nebudou schopni konkurovat s opravdu velkým potravinářském průmyslu a to nejen v Polsku, ale také v Nizozemsku, Dánsku, Německu, Francie atd.

Bylo by naivní se domnívat, Babis nemá dvojítou agendu. Politicy v Praze a ve Varšavě budou říkat různé věci v průběhu několika příštích let (‘chránit místní trh’ nebo ‘chranit vyvozce’) - doufám,že lidé budou dost chytří na to, aby to ignorovat.

J. Strong 10.2.2014 22:10

pohled z Varsavy 3

Pokud Babis zavede tvrdé normy na kvalitu potravin (a zavede agendu soběstačnosti na výrobu potravin, který je, stijne realistické pro ČR v EU jako soběstačnost na ropě a zemním plynu), průměrny Čech žijící pod 12.000 Kč / měsíc bude muset vynaložit v misto 35-40%, 50-55% měsíčního příjmu za potraviny. Zajímalo by mě, který populista vyhraje příští volby kdy chudi nebudou met penize na jidlo/pivo?

Český spotřebitel musí být slyšet tak aby Tesco / Albert / Plus nemohly ho ignorovat, by začít objednávat kvalitní produkty aby každý mohl koupit kvalitu, kterou se může dovolit.

J. Strong 10.2.2014 22:09

pohled z Varsavy 2

Nekvalitní produkty v českých supermarketech (od výrobců potravin, o kteréch Poláci nikdy neslyšeli) jsou produkováne na objednávky supermarketů v ČR. Team vyzkumu supermaketu říká, že sýr musí být pod 20 Kč / kg, takže hledají někoho, kdo může to udelat. V případě že nenajdou výrobce v Polsku, najdou někde jinde, a chudí lidé v ČR budou kupovat sýr pod 20 Kč bez ohledu na to, co je uvnitř. To není spiknutí, kde 40 milionů Poláku chte ukrást něco 10 milionům Čechů.

Pokud se ČR zbavili polských výrobců potravin rukami vlady, co přijde příště? Bude někdo delat problemy vietnamskim obchodom, protože je ovlivnuje to oblečení od Tesco, nebo možná zakáže nákupní výlety do Drazdan? Co Tomio Okamura zakaze/zdrazi prodáj zájezduv do Thajska, které létají z Mnichova nebo Vídně?

J. Strong 10.2.2014 22:08

pohled z Varsavy

Jako Polák, který žil v ČR par let nemohu pochopit, proč Češke medii nemohou přijmout velmi jednoduchou věc, která je zřejmá ve většině evropských zemí. Existuje jídlo pro lidi, kteří si nemohou dovolit kvalitní výrobky, a bez ohledu na to, co to jídlo obsahuje, chudí lidé to jídlo budou kupovat. Je taky jídlo pro ty, kteří jsou schopni zaplatit více za lepší kvalitu. Stejné pravidlo platí pro oblečení a auta (a mnoho dalších věcí).

V Polsku jsou řetězy pro chudé (Biedronka, Lidl atd), střední police (Tesco, Carrefour atd) a lepsi (Alma, Piotr i Pawel, Bomi, frisco.pl - vlastně všichni jsou ve vlastnictví polského kapitálu a prodejou min polskych vyrobuv nez te levnejsi). V nejdrazsich obchodech můžete najít max. 5-10% všech klientů ve velkých městech (asi 10-15% ve Varšavě).

R. Houška 10.2.2014 10:15

Kucí polský, a co takhle občas dohlédnout na to, aby

se to nejen dalo žrať, ale aby  v tom nebyl kdejakej chemickej hnus? Když pošlete normální klobásku, mlíko, kuřata nebo kachny, které nebudou připomínat biologickou zbraň, a budete to mít navíc levnější než čeští nebo němečtí výrobci, tak na vás bude i Babiš krátkej!

J. Horák 9.2.2014 20:59

Bojte se Babiše a Boha Poláci.

To je jenom dobře že se Poláci bojíte, už nám snad nebudete moci posílat ty vaše hnusy.

V. Grycz 9.2.2014 21:05

Re: Bojte se Babiše a Boha Poláci.

Ten hnus si objednávají naše markety.

P. Pruner 9.2.2014 20:21

ať rozhoduje nezávadnost a kvalita

České potraviny odpovídají českým normám a tak jsou zdravotně nezávadné.

Jiným problémem je vztah cena - jakost. Mnoho lidí požaduje co nejlevnější výrobky a tím je dáno jejich složení. Vedle toho se dají sehnat drahé kvalitní výrobky.

P. Broda 9.2.2014 20:28

Re: ať rozhoduje nezávadnost a kvalita

Na více odkazech co jsem zde dal i drahé nekvalitní Babišova výrobky neodpovídající českým normám

P. Broda 9.2.2014 19:32

Že Babišovy výrobky nedodržují ani České normy

je dokázáno. V zahraničí by ho s jeho výrobky hnali a ještě by mu naložili pěkných pár ran na záda. Proto vyváží do zahraničí úplně jinou kvalitu než cpe do nás. Je to chyby spotřebitelů v Česku že si diktát supermarketů nechají líbit ta ony Babišovy náhražky kupují. To je i problém polských výrobků. V Polském supermarketu to nekoupíte. No a pak konkurence trikatelovských (pro neznalé shlédněte Křidýlko nebo stehýnko) fabrik poláci jsou na pranýři. Samosebou v médiích, které vlastní světe div se zase Babiš. Ovšem o šuntech, které produkuje v rozporu s českými normami se taktně mlčí.

P. Pruner 9.2.2014 20:22

Re: Že Babišovy výrobky nedodržují ani České normy

Státní inspekce by s Vámi nemohla souhlasit, je to Váš subjektivní dojem.

P. Broda 9.2.2014 20:29

Re: Že Babišovy výrobky nedodržují ani České normy

Bohužel opak je pravdou nejde o subjektivní ale dokázaný dojem

P. Bárta 9.2.2014 18:45

že si Babiš

koupil novináře k boji proti dovozu z Polska, to už tvrdím dlouho.  Jakmile se totiž objeví na seznamu nevyhovujících potravin nějaká polská položka, jsou toho plné noviny, ale nikoho nezajímá, že na tom samém místě je zpráva o dalších případech, které ale pocházejí z Česka a o nich nikde ani slovo. Kdyby Poláci postupovali jako Babiš, museli bychom být na evropském pranýři jako jedni z největších evropských hříšníků, na následky požití českých alkoholických nápojů zemřelo 50 lidí a někteří právě i v Polsku,  ovšem Poláci z toho nedělali žádné drakonické závěry.  Němci dovážejí z Polska daleko větší objemy potravin a nemají s dovozem vůbec žádné problémy. To je hodně divný.

P. Bárta 9.2.2014 18:46

Re: že si Babiš

Z vlastní zkušenosti vím, že polské potraviny jsou opravdu kvalitnější, než české, ostatně někdo ten dovoz separátu pro Babiše

sníst tady musí, a Babiš je největší dovozce separátu ve střední a

východní Evropě.

P. Bárta 9.2.2014 18:47

Re: že si Babiš

Ostatně, jak někdo trefně poznamenal, Babiš je jediný

podnikatel, který 20 let po revoluci nevyrábí kvalitativně lepší

produkci, než zná historie, což se o ostatních odvětvích nedá vůbec říct,

tam kvalitativní posun najdete všude.

P. Hájek 10.2.2014 10:26

Re: že si Babiš

Vaši zkušenost s kvalitními polskými potravinami mohu jen potvrdit. Bohužel u nás se neprodávají. K nám vozí to co by sami nejedli.

P. Broda 9.2.2014 19:01

Re: že si Babiš

Ano níže jsem dal odkaz na test špekáčků kde Babišovy výrobky propadly a odporovaly českým normám. A tohle odporné stvoření chce stát řídit jako firmu. No potěš koště..

J. Kostelanský 9.2.2014 17:43

Babiš je asi správny človek na správnom mieste

Alebo trafená hus zagága. Pred pár rokmi bola (a možno ešte aj stále je) na Slovensku absurdná situácia. Poliaci k nám chodili predávať mäso v pojazdných predajniach. Na Slovensku to povolené nebolo, predávať sa mohlo len v nehnuteľných predajniach. Ale Poliaci na Slovensku predávať mohli. Viete prečo? Lebo podľa absurdných pravidiel EÚ platili pre poľských predajcov predávajúcich potraviny v zahraničí také predpisy ako u nich doma.

Mimochodom, keď sa nedávno robili na hraniciach kontroly, ako Poliaci vozia potraviny do ČR, tak cca 50 % vozidiel nespĺňalo parametre na prevoz potravín. To sa im potom predáva na super ceny, keď nemusia investovať do chladiarenských áut. A tak je to aj s ďalšími vecami.

P. Broda 9.2.2014 18:14

Re: Babiš je asi správny človek na správnom mieste

Babiš je to nejhorší co jste nám ze Slovenska vyvezli. Například Kostelecké uzeniny byly vynikající dnes už se to nedá jíst. Za vším stojí Babiš. Dneska je tu jeden velký výrobce s deseti obřími masokombináty, který ovládá všechno a vyrábí to nejhorší, co si umíte představit. A to byl začátek konce kvalitních českých uzenin!

J. Kostelanský 9.2.2014 18:36

Babiš je ešte horší ako Rómovia? :-)

Tak to musí byť fakt sila. Len netuším, či je Babiš taký zlý alebo sa zo slovenských Rómov v Česku stávajú anjeli. :-) Všetko je relatívne...

Ja som ale nehovoril o českých potravinách, ale o poľských. Alebo inak - ja o voze, a vy o koze.

Neviem, komu patrí česká, resp. moravská firma Hamé - či Babišovi alebo niekomu inému. Ale ak už kúpim konzervu, tak spravidla od tejto firmy.

P. Broda 9.2.2014 18:50

Re: Babiš je ešte horší ako Rómovia? :-)

To není o voze a o koze. Babiš skoupil fabriky na výrobu uzenin a udělal z nich moloch, který nás krmí tím největším humusem co se dá vyrobit. Byznys je byznys. Že bohatne a lidi to stojí zdraví co na tom. Když jsou tak hloupí a ten humus kupují .

přikládám test ČT kde jak jinak Babičova díla dopadly katastrofálně.

http://www.ceskatelevize.cz/porady/1097429889-cerne-ovce/210452801080830/3772-valassko/?sekce=2&clanek=1972

K těm cikánům. Za to můžou zase politici. Nedokázali přizpůspbit náš sociální systém k slovenskému a dopad je ten že nás toto etnikum zaplevelilo. Stejně nechápu co vám Češi udělali. Nejdříve Husák s Bilakem dne Babiš a cikáni :(

v. čajka 9.2.2014 16:15

Bylo by zajímavé zjistit,

jestli si třeba Němci, či Rakušané také nechali zamarasit svoje obchody polským šuntem.

 Babiš dělá jenom dobře. České potraviny jsou povětšinou kvalitnější a výsledky inspekcí to potvrzují. Čeští výrobci zde navíc platí i daně, takže by takové rozhodnutí bylo blahodárné i pro domácí ekonomiku.

Z. Kolano 9.2.2014 16:47

Re: Bylo by zajímavé zjistit,

Vysledki inspekci potvrzuji, ze ceske vyrobki naproti polskych to sunt. V Nemecku i Rakousku se prodava polske potraviny i nema problem, jenom v CR, kde je Babisova mafje,  jsou problemy.

V Polsku, jak biznesman dojde do vlady, to prodava akcie svojeho biznesu i stava se jenom statnim urednikem. V CR, jak v bananovych republikach, moze byt i podnikatelem i clenem vlady.

J. Kostelanský 9.2.2014 17:37

Re: Bylo by zajímavé zjistit,

Pán Kolano, viete ako kupujem potraviny na Slovensku? Najskôr si skontrolujem, či nie sú z Poľska. Ak sú z Poľska, nemám záujem. Poľské potraviny sú ten najväčší bordel, čo sa dá na Slovensku kúpiť. Asi najlepšie to vidieť na vianočných a veľkonočných figúrkach - určených pre deti! Pokrmový tuk namaľovaný na hnedo - aby to vyzeralo ako čokoláda. To isté poľské čokolády, sušienky a jogurty. Nemastné-neslané - úplne bez chuti. Podobne konzervy - hlavne rybacie.

Nedávno som si kúpil-na skúšku - poľské šproty z Lidla - a 2 hodiny som strávil na záchode - takú som mal z nich sratschku.

A k tomu ešte tá posypová soľ a kadejaké iné "chuťovečky".

Jediné poľské, čo si občas kúpim, sú krovky. Poľské výrobky sú odfláknuté. Najlepšie to vidieť na nábytku. Tam, kde naši dávajú kolíky každých 10 centimetrov, dávajú Poliaci každých 20. Raz-dva sa to potom rozsype. Toyota vyrába najkvalitnejšie autá na svete. Ale má jednu "špecialitku" - 2,2litrový dosť poruchový motor vyrábaný hádajte kde-v Poľsku.

P. Broda 9.2.2014 17:55

Re: Bylo by zajímavé zjistit,

Polské potraviny jsou samozřejmě kvalitní. Druhá věc je co supermarket dá do požadavku na výrobek který jde pak na pult. Co udělal Babiš a jeho trikatelo-režim s českýma potravinami je spíše k pláči. Když máte tu výhodu že bydlíte v příhraničí pak zjistíte že na polských pultech jsou potraviny nejen levnější ale i kvalitnější. V Česku koupit párek aby se po 20 minutovém vaření z něj nestala frankfurtská polévka je kumšt. S polským párkem i když jsem na něj zapomněl se nestalo nic vesele si plaval ve vroucí vodě a po napíchnutí nepraskl. Co se týče masa tak chuťová kvalita a cena je výborná. O výběru mořských plodů a ryb nemluvím včetně ceny a to píšu o chlazených. Než si koupit něco z babišova tak to raději zajedu do Polska. V Česku se aféry kolem potravin tutlají a i v Polsku jsou podobní šmejdi ale paušalizovat je hloupost

J. Kostelanský 9.2.2014 18:17

Re: Bylo by zajímavé zjistit,

Podľa mňa historky o tom, že za nekvalitné poľské potraviny u nás môžu naše obchodné reťazce, je taká urban legenda. Prečo nejaký poľský výrobca potom vôbec vyrobí nekvalitné potraviny? Prečo tú nekvalitu nekúpi obchodný reťazec priamo v ČR alebo na Slovensku? Jednoducho preto, že vyrábať tak nekvalitné potraviny u nás nikto nedokáže, resp. manažéri a majitelia fabrík by sa hanbili niečo také pustiť na trh. Očividne ale v Poľsku morálne zábrany tohto druhu neexistujú. Kšeft je kšeft.

Vyrábam určité výrobky a exportujem ich aj do zahraničia. Ale nepustil by som do sveta také výrobky, s ktorými by som sám nebol spokojný. Nebudem kaziť predsa svoje meno ani meno Slovenska. Radšej nekvalitný výrobok zničím akoby som ho mal predať so zľavou.

P. Broda 9.2.2014 18:30

Tak si přečtěte tohle možná pochopíte

http://leva-net.webnode.cz/news/kostelecke-uzeniny-tvurce-hororovych-zazitku/

http://xman.idnes.cz/uzenar-jan-svacek-cesti-vyrobci-uzenin-ztratili-hrdost-kvuli-diktatu-supermarketu-gm1-/xman-rozhovory.aspx?c=A120418_230550_xman-styl_fro

Z. Kolano 9.2.2014 18:52

Re: Bylo by zajímavé zjistit,

Pane Cajka, kazdy, kto cita LN to vi, ze jste anypolak, v kazdem clanku o Polsku je vas spatny prispevek. Za komunizmu vas ucili, ze Polsko je fuj ( bo zde bylo vice obyvatelskych svobod i soukrome podnikani, co se nelibilo CSSR komunistum ) i tak vam zustalo. Idte do psychologa, z nenavisti da se ulecit.

Z. Kolano 9.2.2014 18:56

Re: Bylo by zajímavé zjistit,

Prominte, do byla reakce na prispevek pana Kostelanskeho i do pana Kostelanskeho.

Z. Kolano 9.2.2014 19:07

Re: Bylo by zajímavé zjistit,

Pane Kostelansky, Slovaci to dokonce i osypka vyrabet neumi, dodavate za moc hoveziho mlika. Neumite nic produkovat, jenom montujete to, co druhe narody vymysli. To, co nejlepe delate, to vysoke ceny na vase turisticke,  nekvalitni sluzby .


Exploze viru: v domově důchodců ve Vrchlabí zabil polovinu seniorů

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Tragédie v domově seniorů varuje, jak rychle se šíří nákaza koronavirem a jak smrtelná může být. Celorepublikově pak...

Randění pod rouškou. Reportérka absolvovala sedm pokusů o seznámení

Reportérka Julie Mahlerová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Jestli si někoho nenajdeš, než ti bude třicet, nainstaluju ti seznamku,“ oznámila mi moje nejlepší kamarádka. Patřím...

Zavřené nezavřené restaurace. Jak vypadá zapovězený společenský život?

Rozhánění nelegální párty. Policie v lednu zasahovala na večírku v domě v... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Zaplněné stoly, skupinky lidí se sklenicemi vína a smích nesoucí se až na ulici. Nejde o výjev starý víc než rok, ale o...