Neděle 18. dubna 2021svátek má Valérie 10 °C dešťové přeháňky Předplatné LN

Diskuse k článku

Vede s námi bezohlednou válku, bojí se polští výrobci Babiše ve vládě

Polští výrobci potravin se po nástupu Andreje Babiše do funkce místopředsedy české vlády bojí nejhoršího. Čekají, že majitel mocné zemědělsko-průmyslové skupiny Agrofert je bude s pomocí koaličních partnerů chtít všemi prostředky vytlačit z českého trhu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Strong 10.2.2014 22:10

pohled z Varsavy 4

Nyní zkuste si představit, co se stane, když supermarkety vČR budou nucene ke zvýšenému kvalitu jejich nabídky při zachování lidových cen? Průměrná kvalita v potravinách v českém maloobchodě dosáhne úrovně kvality potravin v polských obchodech a většina českých výrobců potravin stejně zbankrotuje, protože nebudou schopni konkurovat s opravdu velkým potravinářském průmyslu a to nejen v Polsku, ale také v Nizozemsku, Dánsku, Německu, Francie atd.

Bylo by naivní se domnívat, Babis nemá dvojítou agendu. Politicy v Praze a ve Varšavě budou říkat různé věci v průběhu několika příštích let (‘chránit místní trh’ nebo ‘chranit vyvozce’) - doufám,že lidé budou dost chytří na to, aby to ignorovat.

J. Strong 10.2.2014 22:10

pohled z Varsavy 3

Pokud Babis zavede tvrdé normy na kvalitu potravin (a zavede agendu soběstačnosti na výrobu potravin, který je, stijne realistické pro ČR v EU jako soběstačnost na ropě a zemním plynu), průměrny Čech žijící pod 12.000 Kč / měsíc bude muset vynaložit v misto 35-40%, 50-55% měsíčního příjmu za potraviny. Zajímalo by mě, který populista vyhraje příští volby kdy chudi nebudou met penize na jidlo/pivo?

Český spotřebitel musí být slyšet tak aby Tesco / Albert / Plus nemohly ho ignorovat, by začít objednávat kvalitní produkty aby každý mohl koupit kvalitu, kterou se může dovolit.

J. Strong 10.2.2014 22:09

pohled z Varsavy 2

Nekvalitní produkty v českých supermarketech (od výrobců potravin, o kteréch Poláci nikdy neslyšeli) jsou produkováne na objednávky supermarketů v ČR. Team vyzkumu supermaketu říká, že sýr musí být pod 20 Kč / kg, takže hledají někoho, kdo může to udelat. V případě že nenajdou výrobce v Polsku, najdou někde jinde, a chudí lidé v ČR budou kupovat sýr pod 20 Kč bez ohledu na to, co je uvnitř. To není spiknutí, kde 40 milionů Poláku chte ukrást něco 10 milionům Čechů.

Pokud se ČR zbavili polských výrobců potravin rukami vlady, co přijde příště? Bude někdo delat problemy vietnamskim obchodom, protože je ovlivnuje to oblečení od Tesco, nebo možná zakáže nákupní výlety do Drazdan? Co Tomio Okamura zakaze/zdrazi prodáj zájezduv do Thajska, které létají z Mnichova nebo Vídně?

J. Strong 10.2.2014 22:08

pohled z Varsavy

Jako Polák, který žil v ČR par let nemohu pochopit, proč Češke medii nemohou přijmout velmi jednoduchou věc, která je zřejmá ve většině evropských zemí. Existuje jídlo pro lidi, kteří si nemohou dovolit kvalitní výrobky, a bez ohledu na to, co to jídlo obsahuje, chudí lidé to jídlo budou kupovat. Je taky jídlo pro ty, kteří jsou schopni zaplatit více za lepší kvalitu. Stejné pravidlo platí pro oblečení a auta (a mnoho dalších věcí).

V Polsku jsou řetězy pro chudé (Biedronka, Lidl atd), střední police (Tesco, Carrefour atd) a lepsi (Alma, Piotr i Pawel, Bomi, frisco.pl - vlastně všichni jsou ve vlastnictví polského kapitálu a prodejou min polskych vyrobuv nez te levnejsi). V nejdrazsich obchodech můžete najít max. 5-10% všech klientů ve velkých městech (asi 10-15% ve Varšavě).

P. Hájek 10.2.2014 10:26

Re: že si Babiš

Vaši zkušenost s kvalitními polskými potravinami mohu jen potvrdit. Bohužel u nás se neprodávají. K nám vozí to co by sami nejedli.

R. Houška 10.2.2014 10:15

Kucí polský, a co takhle občas dohlédnout na to, aby

se to nejen dalo žrať, ale aby  v tom nebyl kdejakej chemickej hnus? Když pošlete normální klobásku, mlíko, kuřata nebo kachny, které nebudou připomínat biologickou zbraň, a budete to mít navíc levnější než čeští nebo němečtí výrobci, tak na vás bude i Babiš krátkej!

V. Grycz 9.2.2014 21:05

Re: Bojte se Babiše a Boha Poláci.

Ten hnus si objednávají naše markety.

Z. Kolano 9.2.2014 21:02

Re: Bylo by zajímavé zjistit,

Dekuji pekne za link ( nekonsumuje oscypka ), ale v Polsku tez mozna zakupit taki syr. Receptura na oscypek je taka, ze maximalne 40% mlika od kravy, ale moze tez byt 100% ovciho mlika. Slovenska receptura daje moznost dolat 60% mlika od kravy ( taka margarina a ne maslo ), ale verim, ze i na Slovensku produkuji jenom z ovciho mlika.

Ze slovenskych produktu to znam pivo Zlaty bazant,  chutna mi moc.

A o Babisu jesce uslysyte, v Polsku byl podobny ( mene bohaty - "rozvijal se " ), dostal nekolk let vezeni bez podminki.

J. Horák 9.2.2014 20:59

Bojte se Babiše a Boha Poláci.

To je jenom dobře že se Poláci bojíte, už nám snad nebudete moci posílat ty vaše hnusy.

J. Kostelanský 9.2.2014 20:41

Re: Bylo by zajímavé zjistit,

Ja som nerobil komplimenty pre komplimenty. Len vyjadrujem svoj názor. Občas trochu ostrejšie - ale čo na srdci, to na jazyku.

A s tým syrom je to také doťahovanie. Na inom mieste píšem, že moja teta má ovčiu farmu - chová vyše tisíc oviec (teraz plus 500 jahniatok), ale syr robí LEN z ovčieho mlieka. (zo súťaží ovčieho syra nosí len prvé a druhé miesta) Rovnako ako bačovia na okolí. Na Slovensku sa nezvyknú pančovať ovčie výrobky kravským mliekom. Ale mnohí tak robia, keď sa chcú vyrovnať "ovčím" výrobkom s veľkým množstvom kravského mlieka, ktoré sa sem vozia z Poľska.

Aby to nevyzeralo ako mlátenie prázdnej slamy, dávam link na tú farmu. Do Poľska však nevozí. :-)

http://www.farmapruzina.sk/

P. Broda 9.2.2014 20:29

Re: Že Babišovy výrobky nedodržují ani České normy

Bohužel opak je pravdou nejde o subjektivní ale dokázaný dojem

P. Broda 9.2.2014 20:28

Re: ať rozhoduje nezávadnost a kvalita

Na více odkazech co jsem zde dal i drahé nekvalitní Babišova výrobky neodpovídající českým normám

P. Pruner 9.2.2014 20:22

Re: Že Babišovy výrobky nedodržují ani České normy

Státní inspekce by s Vámi nemohla souhlasit, je to Váš subjektivní dojem.

P. Pruner 9.2.2014 20:21

ať rozhoduje nezávadnost a kvalita

České potraviny odpovídají českým normám a tak jsou zdravotně nezávadné.

Jiným problémem je vztah cena - jakost. Mnoho lidí požaduje co nejlevnější výrobky a tím je dáno jejich složení. Vedle toho se dají sehnat drahé kvalitní výrobky.

Z. Kolano 9.2.2014 20:15

Re: Bylo by zajímavé zjistit,

V Polsku VW montuje Caddy a bude montovat Craftera, Man i Volvo montuje autobusy, Fiat osobni auta. Vice, nez 99%  automobilove prodekce se exportuje. Kdyby to bylo tak spatne, jak pisaliste, to myslim, ze te koncerny by v Polsku nemontovaly.

Z. Kolano 9.2.2014 20:08

Re: Bylo by zajímavé zjistit,

Oscypek ( tvrdy syr )a bryndza ( mekky syr ) to jsou dva ruzne produkty, ja psalem o oscypku. V polskym oscypku se dodava hoveziho mlika ( od kravy cervenej rasy )  maximalne 40 % , v oscypku slovenskym to je 60% a vice.

Hory mate pikne.

J. Kostelanský 9.2.2014 19:50

Re: Bylo by zajímavé zjistit,

A ešte k tomu montovaniu, čo iní vymyslia. Slováci to aspoň vedia zmontovať, pre Poliakov je aj to problém. Na Slovensku sú 3 výrobcovia - Kia, Peugeot a Volkswagen. A v každom koncerne patria slovenské závody k tým závodom, ktoré produkujú najkvalitnejšie autá v rámci ich koncernu. Napr. Volkswagen vyrába najzložitejšie autá celého koncernu práve v Bratislave - Touaregy, Q7-ky a čiastočnej aj Cayenny.

Slováci vedia makať, ale nevedia obchodovať. U Poliakov je to presne opačne. :-)

J. Kostelanský 9.2.2014 19:45

Re: Bylo by zajímavé zjistit,

Začína to byť zaujímavé - slovensko-poľská debata na českom serveri. :-) S tým turistickým ruchom s vami absolútne súhlasím.Slováci turistický biznis robiť nevedia a hoteliéri len plačú, že v Poľsku funguje aj to aj ono. Slováci si myslia, že keď majú krajšiu časť Tatier :-), že im turisti prídu automaticky.

Nerozumel som, čo myslíte tým osypka.Viem len, že Poliaci robia bryndzu,čo ovčie mlieko videla akurát tak z rýchlika.Teta má ovčiu farmu-jednu z najlepších na Slovensku,a vyrába ovčie produkty výhradne z ovčieho mlieka. Naši ministri museli trochu popracovať v Bruseli na tom, aby bryndza musela obsahovať aspoň 50 % ovčieho mlieka.

Proti Poliakom nie som zaujatý ani náhodou.Páči sa mi ich náboženské cítenie a aj to, ako držia spolu-že si dokážu dohodiť kšefty a vzájomne si v biznise pomôcť-to Slovákom chýba. Známy vie po poľsky a na poľských trhoch mu dajú občas niečo so zľavou-veď nebude predsa zarábať Poliak na Poliakovi.To u nás nehrozí...

Ale za tou kvalitou potravín si stojím.

P. Broda 9.2.2014 19:40

Re: Bylo by zajímavé zjistit,

Já zdravím i Vás. O polských potravinách (kupovaných v Polsku) nemůžu říci nic špatného ať už se jedná o zpracování masa ale i chuť. Výhoda je že mám 30 minut do Auchana. Vrchol co je že vozím od vás kolikrát české výrobky levněji než se dají koupit u nás. :)

P. Broda 9.2.2014 19:32

Že Babišovy výrobky nedodržují ani České normy

je dokázáno. V zahraničí by ho s jeho výrobky hnali a ještě by mu naložili pěkných pár ran na záda. Proto vyváží do zahraničí úplně jinou kvalitu než cpe do nás. Je to chyby spotřebitelů v Česku že si diktát supermarketů nechají líbit ta ony Babišovy náhražky kupují. To je i problém polských výrobků. V Polském supermarketu to nekoupíte. No a pak konkurence trikatelovských (pro neznalé shlédněte Křidýlko nebo stehýnko) fabrik poláci jsou na pranýři. Samosebou v médiích, které vlastní světe div se zase Babiš. Ovšem o šuntech, které produkuje v rozporu s českými normami se taktně mlčí.

Z. Kolano 9.2.2014 19:27

Re: Bylo by zajímavé zjistit,

Ano, souhlasim.

Zdravim Vas .

P. Broda 9.2.2014 19:20

Re: Bylo by zajímavé zjistit,

Tež jsem kdysi zažil v restauraci na Slovensku " čuhuňov neobsluhujeme" nicméně do jednoho pytle bych je nedával. Jsou lidi a lidi a hlupáci jsou ve všech národech poměrně zastoupeni

Z. Kolano 9.2.2014 19:07

Re: Bylo by zajímavé zjistit,

Pane Kostelansky, Slovaci to dokonce i osypka vyrabet neumi, dodavate za moc hoveziho mlika. Neumite nic produkovat, jenom montujete to, co druhe narody vymysli. To, co nejlepe delate, to vysoke ceny na vase turisticke,  nekvalitni sluzby .

P. Broda 9.2.2014 19:01

Re: že si Babiš

Ano níže jsem dal odkaz na test špekáčků kde Babišovy výrobky propadly a odporovaly českým normám. A tohle odporné stvoření chce stát řídit jako firmu. No potěš koště..

Z. Kolano 9.2.2014 18:56

Re: Bylo by zajímavé zjistit,

Prominte, do byla reakce na prispevek pana Kostelanskeho i do pana Kostelanskeho.

Z. Kolano 9.2.2014 18:52

Re: Bylo by zajímavé zjistit,

Pane Cajka, kazdy, kto cita LN to vi, ze jste anypolak, v kazdem clanku o Polsku je vas spatny prispevek. Za komunizmu vas ucili, ze Polsko je fuj ( bo zde bylo vice obyvatelskych svobod i soukrome podnikani, co se nelibilo CSSR komunistum ) i tak vam zustalo. Idte do psychologa, z nenavisti da se ulecit.

P. Bárta 9.2.2014 18:50

Re: Bylo by zajímavé zjistit,

Vy jste taky vymytej Babišem, Němci dovážejí daleko větší objemy na obyvatele , než my a problém nemají. K zamyšlení je, jak je to možné, odborníci k tomu uvádějí, že si Němci vybírají jen kvalitní produkci a to , co se tady prodává jako levné zboží, je dílem českých objednatelů a potažmo českých konzumentů, kde není poptávka, nemůže být ani nabídka !

P. Broda 9.2.2014 18:50

Re: Babiš je ešte horší ako Rómovia? :-)

To není o voze a o koze. Babiš skoupil fabriky na výrobu uzenin a udělal z nich moloch, který nás krmí tím největším humusem co se dá vyrobit. Byznys je byznys. Že bohatne a lidi to stojí zdraví co na tom. Když jsou tak hloupí a ten humus kupují .

přikládám test ČT kde jak jinak Babičova díla dopadly katastrofálně.

http://www.ceskatelevize.cz/porady/1097429889-cerne-ovce/210452801080830/3772-valassko/?sekce=2&clanek=1972

K těm cikánům. Za to můžou zase politici. Nedokázali přizpůspbit náš sociální systém k slovenskému a dopad je ten že nás toto etnikum zaplevelilo. Stejně nechápu co vám Češi udělali. Nejdříve Husák s Bilakem dne Babiš a cikáni :(

P. Bárta 9.2.2014 18:47

Re: že si Babiš

Ostatně, jak někdo trefně poznamenal, Babiš je jediný

podnikatel, který 20 let po revoluci nevyrábí kvalitativně lepší

produkci, než zná historie, což se o ostatních odvětvích nedá vůbec říct,

tam kvalitativní posun najdete všude.

P. Bárta 9.2.2014 18:46

Re: že si Babiš

Z vlastní zkušenosti vím, že polské potraviny jsou opravdu kvalitnější, než české, ostatně někdo ten dovoz separátu pro Babiše

sníst tady musí, a Babiš je největší dovozce separátu ve střední a

východní Evropě.


Bláznivý voyeur Tichý. Žil jako bezdomovec, dnes jeho fotky stojí statisíce

Miroslav Tichý žil na okraji společnosti v chudobě. Teď jeho fotky stojí... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium V jeho domě se fotky válely po zemi, padal na ně prach i bláto z bot. Na téměř každé z nich byla skvrna od kávy nebo...

Za fotky nehody Philipa nabízeli obří sumu. Neprodal jsem, říká exšéf Kladrub

Princ Philip jako vozataj čtyřspřeží. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Když v roce 1996 přijela do Čech britská královna Alžběta II., snad nikdo nemohl velkému milovníkovi koní a jejich...

Svačiny jsou zbytečné. Stačí jíst dvakrát denně, vysvětluje profesor Anděl

Michal Anděl vedoucí Centra pro výzkum výživy, metabolismu a diabetu 3.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Nadváhu má v Česku až 44 procent mužů a 31 procent žen. A obezitu dalších 20 procent mužů a 18 procent žen. Statisíce z...