22. března 2011 13:55 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Porno si do iPhonu nestáhnete, návod na léčení homosexuality ano

Gay Cure, ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Gay Cure, ilustrační foto | foto: Reprofoto

PRAHA Více než 100 tisíc lidí podepsalo petici proti nové aplikaci s názvem "Gay Cure", která se objevila v oficiální nabídce nástrojů pro chytré telefony iPhone. Kontroverzní aplikace byla výtvorem anti - homosexuální křesťanské organizace a poskytuje návod, jak homosexualitu léčit.

Přes to, že je firma Apple pověstná svou tvrdou cenzurou a ve svých aplikacích nepovoluje jakýkoliv náznak nevhodného obsahu, aplikaci "Gay Cure" udělila rating 4+, ohodnotila ho tedy jako schválený a naprosto nezávadný.

Čtěte také

Homosexuálové samozřejmě nesouhlasí
"Nezávadný obsah? To je hloupost!", píše se v petici, kterou inicioval server Change.org, provozovaný občanským sdružením gayů a lesbiček. "Aplikace je nenávistná a bigotní. Tvrdí, že zbavit se homosexuality lze skrze Ježíše Krista, užívá zastrašování a dezinformace," píše se v prohlášení. 

Rating Apple Store

Apple Store uděluje svým aplikacím rating, pomocí kterého rozhoduje, které jsou pro citlivé uživatele vhodné, které méně a které vůbec.

No rating = nepovolené
Jsou to aplikace, které obsahují obrázky nahoty, sexuálního obsahu, rasismu  či sadismu.
Rating 17+
Takový rating dostanou aplikace, které obsahují sexuální motivy či nahotu.
Rating 12+
Ten dostanou aplikace s prvky rasismu.
Rating 4+
Je vyhrazen pro naprosto nezávadné aplikace.

Aplikace je navázána na stránky svého tvůrce, společnosti Exodus International, které jsou tématicky zaměřeny především na léčení homosexuality.

Organizece uvádí, že se touto aplikací chce dostat více do povědomí. Cílí tak především na mladé lidi.

Apple však na petici nereagoval, přestože loni ve velmi podobné situaci stačilo, aby petici podepsalo na stránkách Change.org pouhých sedm tisíc lidí a podobná aplikace byla stažena. Jako důvod Apple uvedl, že aplikaci stáhl, protože byla urážlivá pro velkou skupinu lidí.

"Gay Cure" je však k nelibosti amerických homosexuálů nadále dostupná.

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.