Čtvrtek 1. října 2020svátek má Igor 7 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Portál Nebeslev.cz je v insolvenci. O své peníze se hlásí desítky lidí

Slevový portál Nebeslev.cz | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Slevový portál Nebeslev.cz | foto: Reprofoto

PRAHA Krajský soud v Ostravě vyhověl žádosti podnikatele Michala Lva a zahájil insolvenční řízení s portálem Nebeslev.cz, který patří mezi desítku největších českých slevových serverů. Firma má dlouhodobě problémy se splácením svých závazků dodavatelům.

Portál Nebeslev.cz už jednou unikl insolvenci (čtěte více), když se dohodl s podnikatelkou Martinou Drahošovou, které dlužil 190 tisíc korun za prodané poukázky na kosmetické služby. Zájmy dalších poškozených poté hájil server HromadnéŽaloby.cz, který shromažďoval pohledávky obchodních partnerů portálu.

Tlak na slevový server se vyplatil a firma začala pohledávky vyplácet (čtěte více). „Drtivé většině lidí, co se přidali k naší žalobě, byly peníze již uhrazeny, ale obracejí se na nás další a další, takže jsme spustili druhé kolo žaloby,“ řekl serveru Lidovky.cz spoluzakladatel služby HromadnéŽaloby.cz Petr Němec. Podle něj je silná šance, že insolvence bude opět zrušena, o svoje peníze lidé mohou opět žádat na opětovně otevřené hromadné žalobě.

Nové insolvenční řízení bylo zahájeno v úterý 20. srpna. Návrh podal frýdeckomístecký fotograf Michal Lev, který přes portál nabízel vytvoření karikatury podle fotografie. Podrobnosti žádosti spojené s návrhem na prohlášení konkursu zatím nejsou na internetu k dispozici, telefonní číslo podnikatele bylo v sobotu nedostupné.

Nepoctivý prodejce

Na žebříčku největších slevových serverů, který na začátku letošního roku sestavil vyhledávač slev Skrz.cz, připadla portálu Nebeslev desátá pozice. Firmu Nebeslev letos ale Asociace portálů hromadného nakupování zařadila na seznam nepoctivých prodejců, protože svým obchodním partnerům neplatila podle domluveného platebního kalendáře.

Portál Nebeslev.cz stále zveřejňuje nové slevové nabídky. "Zákazníci si při nákupu na Nebeslev.cz stěžují především na nedodržování podmínek slevových akcí. Ze zpráv zákazníků vyplývá, že přestože se mnohým z nich posléze ze zmíněného portálu dostalo příslibu vrácení peněz, až do teď na ně marně čekají," uvedl pro ČTK ředitel vyhledávače slev Skrz.cz Petr Kováčik.

Skrz.cz proto v únoru vyřadil portál Nebeslev.cz z nabídky. "Kromě samotných zákazníků se na nás obraceli i obchodníci, kteří byli podvedeni a nebylo jim zaplaceno," podotkl Kováčik.

Biolog Komárek: Jsme účastníky největšího sociologického experimentu všech dob

Biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří románů Stanislav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Měsíce trvající pandemie nám převrátila životy naruby. Známý biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří...

Brzy dospěju do bodu, kdy si účet na Facebooku zruším, říká Lucie Výborná

Lucie Výborná | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Je to hra. Hra, která by měla být přínosná, užitečná, inspirativní,“ říká o své práci moderátorka Českého rozhlasu...

Proč koronavirus už téměř nezabíjí. Vytratí se, nebo se vrátí ještě silnější?

Zdravotník odebírá vzorky pro testování na covid-19 v indické Kalkatě. (23.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Koronavirus je záhadný. Nečitelný. I když ho zkoumají ti nejchytřejší lidé, pořád o něm víme málo. Chová se jinak. Je...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!