30. října 2012 16:30 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Poslední šance pro Nokii: Lumia 920 s novými Windows míří na pulty

Šéf Microsoftu Steve Ballmer s novým modelem Nokia Lumia 920 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Šéf Microsoftu Steve Ballmer s novým modelem Nokia Lumia 920 | foto: Reuters

HELSINKY Už tento týden uvede finská Nokia na některé evropské trhy mobilní telefony s novým operačním systémem Windows 8. V Česku se modely Lumia 920 a 820 začnou prodávat až v listopadu. Podle analytiků jsou nové modely možná poslední šancí společnosti na zastavení poklesu prodeje.

Telefony řady Lumia s novým dlaždicovým systémem od Microsoftu se tento týden začnou prodávat v Británii a Francii. Během listopadu by se měly objevit také v Německu, Spojených státech, Rusku a na dalších trzích.

Nokia Lumia 920 s operačním systémem Windows 8 Mobile.

Nokia Lumia 920 s operačním systémem Windows 8 Mobile.

Na české pulty vtrhne „finská královna“ Lumia 920 v průběhu listopadu. V předprodeji je na internetových obchodech k dostání za cenu kolem 15 tisíc. Její sestra s ochuzenější výbavou je avizována s cenou 11 500 korun.

ČTĚTE TAKÉ:

Nokia byla 14 let největším výrobcem mobilních telefonů na světě, z první příčky ji ale nedávno sesadil jihokorejský konkurent Samsung Electronics.

Čistá ztráta společnosti Nokia se ve třetím čtvrtletí prudce zvýšila na 969 milionů eur (přes 24 miliard Kč) z 68 milionů eur před rokem. Tržby klesly o 19 procent na 7,2 miliardy eur.

mevMartin Nevyhoštěný, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!