Úterý 11. srpna 2020svátek má Zuzana 29 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Poslíčci s mastnou pusou. Řidiči ochutnávají doručované jídlo, většina si stěžuje na mizerná dýška

Ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto. | foto: SCENE

Washington  Americká studie ukázala, že více jak čtvrtina řidičů ochutná jídlo, které doručuje zákazníkům. Polovina poslíčků přiznala, že často touží pokrm okusit. Většina z nich si také stěžuje na mizerné spropitné.

Průzkumu společnosti US Foods o stravovacích zvyklostech se zúčasnilo pět set řidičů a 1500 zákazníků, kteří využívají aplikace pro doručování jídla včetně UberEats či Grubhub. Studie přinesla zajímavé výsledky a ukázala, že Američané by měli více kontrolovat poslíčky, zda nemají mastnou pusu od jejich objednávky.

Až 28 % dotázaných řidičů přiznalo, že někdy ochutná objednaný pokrm. Navíc celých 54 procent rozvozců tvrdí, že je vůně jídla uvádí v pokušení a touží pokrm okusit. O výsledcích studie informoval server MarketWatch.

Zdá se, že zákazníci tuší, že doručovaný pokrm může poslíčka zlákat. 85 procent klientů upřednostňuje štítky, které zaručí, že řidič jejich sushi či hranolky neochutnal. Průzkum se také tázal, jak moc by zákaznici byli naštvaní, kdyby šofér zásilku okusil. Na stupnici od jedné do deseti klienti odpověděli hodnotou 8,4, přičemž číslo deset představuje odpověď „naprosto nepřijatelné“.

Řidiči si v průzkumu mimo jiné stěžují na slabé spropitné. Šedesát procent z nich tvrdí, že ve většině případů dostávají nízká či žádná dýška. Na druhé straně 95 procent klientů uvádí, že řidičům spropitné věnují. Jeden ze tří zákazníků ocení poslíčka dýškem kolem pěti dolarů, přičemž 57 procent z nich dává spropitné nižší. Pouze jedenáct procent v průměru překročí hranici šesti dolarů.

Na podzim může přijít katastrofa, varuje bývalý viceguvernér centrální banky

Pro Čechy je nebe nízko, píše ve své knize Mojmír Hampl. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Patří mezi nejtalentovanější a nejznámější ekonomy v Česku. V pouhých 32 letech se stal viceguvernérem České národní...

Velké srovnání cen zubařských zákroků. V regionech se liší i o tisíce

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Stomatologie je už léta oborem, v němž pacienti musí hodně platit. Pomalu se to ale mění. Akutní péče je díky větší...

Radit lidem, aby během pandemie seděli doma, byla chyba, říká Pavel Pafko

Přední chirurg a brzy osmdesátník Pavel Pafko má za sebou tři etapy... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Zdůrazňuje, že není žádný king, ani se nepovažuje za mimořádně talentovaného. Pavel Pafko prý jen pracoval víc než...