1. srpna 2011 17:01 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Pošta doručí balík v den podání. Ve velkých městech

Balík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Balík | foto: Lidové noviny

PRAHA Česká pošta začala nabízet možnost doručení balíku v krajských městech a Praze v ten samý den, kdy jej zákazník podá. Služba v rámci jednoho města stojí 180 Kč, do jiného města 300 korun. Firma o tom informovala v tiskové zprávě. Službu testovala od loňského prosince.

Službu zatím nabízí na více než 40 pobočkách. Balíky do 15 kg musí odesílatel na pobočce podat ráno do 10:00. Zásilky pošta okamžitě zpracuje a doručí adresátům v rámci odpoledního doručování do 19:00 hodin.

ČTĚTE TAKÉ:


Pošta ročně doručí přes 30 milionů balíků. Expresním doručováním v rámci jednoho dne pošta konkuruje expresním přepravcům, jako je PPL nebo kurýrní služby.

Zásilku můžete sledovat
Služba Balík Expres zahrnuje odpovědnost za zásilku až do udané výše 50.000 korun a některé doplňkové služby. Mezi ty patří eDodejka, tedy potvrzení pomocí SMS či emailu, že adresát zásilku převzal nebo prodloužení úložní doby. Zásilku lze sledovat prostřednictvím Track&Trace na internetu.

Před doručením zásilky je adresát telefonicky kontaktovaný doručovatelem České pošty, který mu sdělí předpokládaný čas doručení zásilky.

Pokud výjimečně adresáta na telefonu nezastihne, zásilku stejně odveze na uvedenou adresu. V případě, že adresát není k zastižení, zanechá mu doručovatel ve schránce výzvu k vyzvednutí zásilky, kterou následně uloží na poště.

ČTK, Lidovky.cz

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?