30. listopadu 2010 21:02 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Pošta se zásadně změní. Pobočky se přesunou, například do obchodů

Česká pošta | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Česká pošta | foto: Lidové noviny

PRAHA Česká pošta chce do roku 2017 zrušit, ale i otevřít stovky poboček. Na řadě míst mají vzniknout nová výdejní místa. S odvoláním na Českokrumlovský deník to uvedla Česká televize (ČT1).

"Změna je to významná. Počítáme s tím, že by měly být nové typy poboček. Kromě klasické kamenné pobočky by měla být výdejní místa a Pošta Partner," řekla televizi mluvčí pošty Marta Selicharová. Podle ní by měla Pošta Partner plně nahrazovat kamennou pobočku s tím, že by partner s poštou uzavřel smlouvu a poskytoval by poštovní služby za úplatu. V praxi to podle televize znamená, že by například doporučené dopisy mohl vydávat starosta nebo jeho podřízení. Pošta prý už některé obce vytipovala.

Ze strany pošty jde o kompromisní návrh poté, co před dvěma roky narazila s návrhem ztrátové pobočky v malých obcích úplně zrušit. Problém je v tom, že o provozování takové minipošty musí někdo projevit zájem - úřad nebo třeba obchod, uvedla Česká televize.

Podobně velkou systémovou změnou prošla Česká pošta naposledy v 50. letech minulého století. Momentálně pošta seznamuje s převratným plánem vedení krajů, dodala ČT1.

ČTK

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.