Pátek 10. července 2020svátek má Libuše, Amálie 15 °C skoro jasno, občasné bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Pošta slaví, známka s Fifinkou láme rekordy v prodeji

Známka s Fifinkou ze Čtyřlístku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Známka s Fifinkou ze Čtyřlístku. |

PRAHA Česká pošta slaví velký úspěch s letošní novinkou v podobě samolepicích známek. Za tři měsíce prodala 200.000 desetiznámkových aršíků s kreslenou postavičkou Fifinkou, obvyklý třicetitisícový náklad běžných aršíků přitom prodává až pět let.

"I když samozřejmě největší zájem byl na začátku prodeje, tak poptávka neopadá a měsíčně prodáváme mezi 40.000 a 50.000 aršíků známek s Fifinkou," řekl mluvčí pošty Ivo Mravinac.

Známka s Fifinkou není poprvé označena cenou, ale jen písmenem, které označuje, že je určena na dopis doručovaný po ČR. Vedle toho pošta vydala dvě samolepicí známky s motivy od Alfonze Muchy, které jsou označeny rovněž písmeny pro posílání do zahraničí. Pro posílání po ČR slouží označení A, po Evropě E a do zámoří Z.

Čtěte více:

"Známky se lidem líbí a turisté je kupují jako upomínku na Česko. Rekord zatím byl, když si jeden zájemce koupil najednou 50 aršíků," uvedl Mravinac.

Známky označené písmeny platí i po případných změnách cen. Když si například nyní někdo nakoupí aršíky pro posílání do zahraničí, ušetří po zářijovém zdražení tři koruny na známce.

Po známce s Fifinou budou následovat aršíky s dalšími postavičkami ze Čtyřlístku, tedy Myšpulínem, Bobíkem a Pinďou. Myšpulín má vyjít 20. října, ale pošta jej bude s ostatními kreslenými kamarády výjimečně nabízet už během výstavy Sběratel na začátku září.

Neurolog: Alzheimera a parkinsona může ovlivnit strava. Opatrně s mléčnými výrobky

Ostravský neurolog David Školoudík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jako jeden z mála na světě dokáže vyčíst z ultrazvukových snímků riziko Parkinsonovy, Alzheimerovy a dalších chorob....

Virus se mění pod rukama. Přírodní izoláty se tak nechovají, vysvětluje Peková

Molekulární bioložka a genetička Soňa Peková. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Do povědomí širší veřejnosti se molekulární bioložka a viroložka Soňa Peková z laboratoře Tilia dostala pro své neshody...

Vlci útočí. Rodina z Beskyd se bojí o dcery i o turisty

Smečka vlčích mláďat v Javorníkách (7. 8. 2019) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Klidný život rodiny žijící v beskydské obci Hrádek blízko Jablunkova, změnil útok vlků. „Sedmiletá dcera ráda chodí se...

SNAŽÍTE SE O MIMINKO? Funkce vaječníků s věkem klesá, pomoci může asistovaná reprodukce
SNAŽÍTE SE O MIMINKO? Funkce vaječníků s věkem klesá, pomoci může asistovaná reprodukce

S prodlužujícím se věkem a poněkud hektickým způsobem života přibývá žen, které mateřství odkládají. Těhotenství po čtyřicítce dnes proto není výjimkou. Vaječníky ale obelstít nejde, na řadu pak přicházejí reprodukční kliniky, které mají řešení.