6. března 2017 16:45 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Pošta zdražila dopravu pneumatik až na dvojnásobek. Zvýší to ceny servisů?

Pneumatiky ve skladech České pošty. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pneumatiky ve skladech České pošty. | foto:  Petr Topič, MAFRA

PRAHA Česká pošta zvýšila od března smluvní ceny za doručování pneumatik v průměru až na dvojnásobek. Důvodem jsou vyšší náklady potřebné na zpracování velkého množství pneu v relativně krátkém čase.

Zatímco v únoru se smluvní cena za doručení jedné pneumatiky pohybovala okolo 50 korun, nyní je to mezi 75 a 100 korunami.

Internetové obchody následně na zvýšení cen pošty zareagovaly zdražením přepravy. „Všechny e-shopy jsou nuceny zdražit dopravu tohoto zboží,“ uvedl ředitel obchodu Pneumatiky.cz Vojtěch Schwangmaier. Půjde o zdražení okolo 25 korun, dodal. Nyní na webu Pneumatiky.cz doprava kurýrní službou stojí 75 korun za pneumatiku.

Po zdražení podle Schwangmaiera zřejmě začne část prodejců objednávat přepravu u konkurenčních doručovatelských firem.

„Během 20 dnů prodáme 40 procent z celého objemu zimních pneumatik, proto je pro nás kvalitní a spolehlivá doprava extrémně důležitá. Podle našich průzkumů, má-li zákazník možnost volby, vybere si na základě svých zkušeností raději soukromého dopravce na úkor České pošty v poměru 70:30. I proto jsme se s poštou snažili jednat o změnách a zkvalitnění služeb, ale paradoxně nám vycházeli častěji vstříc dopravci jako Geis, PPL, DPD a další,“ dodal.

Zdražení přepravy může být příčinou i zdražení služeb pneuservisů. Většina z nich je zvyklá na dodávky v reálném čase, což jim umožňuje držet menší zásoby.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz