23. března 2011 8:27 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Potvrzeno: iPad 2 si první čeští nadšenci koupí v pátek

Steve Jobs představuje iPad2 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Steve Jobs představuje iPad2 | foto: ČTK

CUPERTINO Americká společnost Apple uvede tento pátek svůj nový tablet iPad 2 na český trh a do dalších 24 zemí, z větší části evropských. Novou verzi iPadu začal Apple prodávat před necelými dvěma týdny v USA a sdělila, že příští měsíc ji uvede na asijské trhy.

Tablet iPad 2 je lehčí, tenčí a rychlejší než jeho předchůdce, který je na trhu necelý rok. Nově má také dvě kamery. Výdrž na baterii a rozlišení displeje zůstávají stejné a nemění se ani ceny. Základní verze iPadu se opět bude prodávat za 499 dolarů (zhruba 8600 korun) plus daň.

Firma dnes stále ještě neprozradila toužebně očekávané údaje o prodeji nové verze tabletu. Prvního iPadu, který vstoupil na trhy loni v dubnu, se prodalo první den 300.000 kusů a milionovou hranici prodej překročil za 28 dní. Celkem se přístroje od uvedení na trh prodalo téměř 15 milionů kusů a představoval 17 procent tržeb společnosti. Letos by podle některých odhadů toto číslo mohlo přesáhnout 30 milionů.

iPad bude k mání na webu a u autorizovaných prodejců
Nový iPad bude k dostání v prodejnách Apple a u vybraných autorizovaných prodejců. V maloobchodní síti prodej začne v 17 hodin místního času a internetový prodej přes Apple Store na stránce www.apple.com firma zahájí ve 13 hodin.

Obchod firmy Apple v New Yorku

Kromě České republiky se nový iPad začne v pátek prodávat v Německu, Francii, Británii, Polsku, Maďarsku a dalších zemích Evropy, dále například v Kanadě, Mexiku nebo Austrálii. V dubnu jej firma uvede na trhy jako Hongkong, Singapur, Jižní Korea a další.

"V USA zažíváme po iPadu úžasnou poptávku a zákazníci po celém svět nám říkají, že se nemohou dočkat, až si na něj budou moci sáhnout. Oceňujeme jejich trpělivost a usilovně pracujeme na tom, aby bylo dost iPadů pro každého," uvedla firma ve sdělení.

Lidovky.cz, ČTK