7. května 2015 16:00 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Telefony HTC se budou opravovat v Brně. Firma přijme stovky lidí

Průmyslová zóna Černovická terasa se stane opravnou HTC telefonů. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Průmyslová zóna Černovická terasa se stane opravnou HTC telefonů. | foto: Reuters

BRNO Servisní středisko mobilních telefonů tchajwanské značky HTC pro Evropu bude v Brně. Společnost přijme do výrobního areálu v průmyslové zóně Černovická terasa stovky nových zaměstnanců. Ve čtvrtek to řekl Tomáš Budař z developerské společnosti CTP, která firmě pronajme výrobní halu. Potvrdil tak informaci, kterou přinesla Česká televize.

HTC podle Budaře využije jednu z uvolněných výrobních hal. Firma tak nebude muset čekat na výstavbu výrobních prostor. Dosud pro ni opravy mobilů nebo tabletů v Evropě zajišťovaly externí firmy, nyní je zastřeší v jednom servisním závodě. O jeho místě se jednalo od začátku letošního roku.

„Letos jde o nejvýznamnější investici, která do Brna přichází,“ uvedl Budař. Podrobnosti firma podle něj zveřejní patrně příští týden. V minulosti do Brna přišla například společnost Wistron, která zaměstnala přes 1000 lidí, nebo Honeywell, který letos svoje působení na Černovické terase rozšířil.

Lidovky.cz, ČTK