Sobota 24. října 2020svátek má Nina 15 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Potvrzeno: třetinu ČSA bere pod křídla soukromý Travel Service

Letadla ČSA | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Letadla ČSA | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

PRAHA Do Českých aerolinií smí vstoupit další soukromý investor. Evropská komise v pátek souhlasila s převzetím Českých aerolinií společnostmi Travel Service a Český aeroholding (ČAH). Travel Service získá 34 procent v ČSA od Českého aeroholdingu.

Soukromý dopravce tak uplatní opci, kterou měl na akcie dalšího soukromého vlastníka ČSA - Korean Air. Ten v ČSA vlastní 44 procent.

Evropská komise v tiskové zprávě uvedla, že transakce nepovede k narušení evropských pravidel hospodářské soutěže, neboť cestující při letech na pražské letiště i při odletech z něj budou mít nadále možnost využít také služeb jiných společností.

ČTĚTE TAKÉ:

Travel Service tak bude mít spolu s Českým aeroholdingem v ČSA kontrolní nadpoloviční podíl. „Tímto krokem se nemění status Českých aerolinií jakožto evropského dopravce,“ uvedl Ivo Vysoudil z Českého aeroholdingu.

ČSA a Travel Service budou podle vyjádření komise dál na překrývajících se trasách letů z Prahy čelit „dostatečnému konkurenčnímu tlaku ze strany jiných dopravců“. Podíl státního Českého Aeroholdingu klesne na 19,74 procenta a zbývající 2,26 procenta dál drží Česká pojišťovna.

Komise: konkurenti neutrpí

Dohodu o nákupu 34 procent akcií v Českých aeroliniích oznámili oba tuzemští dopravci začátkem loňského prosince. Korean Air měl nejprve uplatnit opci na nákup 34 akcií od Českého aeroholdingu a následně akcie převést na Travel Service.

Travel Service se stal jedničkou v letecké přepravě.

„Předpokládáme, že vypořádání transakce, která byla předmětem vyžádání Evropská komise, proběhne s největší pravděpodobností ve druhé polovině ledna 2015,“ řekla mluvčí Travel Service Vlaďka Dufková.

Hospodářská soutěž nebude podle evropské exekutivy narušena ani v případě pozemního odbavování, dodávek paliva, údržeb i oprav.

Společnosti totiž podle tiskové zprávy nebudou mít zájem na tom, aby ostatním konkurentům bránily v přístupu ke službám ČAH. Jeho zájmy nejsou totožné a případný úspěch podobné strategie by byl jen velmi omezený.

,

Dala jsem přednost rodině, říká v otevřené zpovědi čerstvá padesátnice Csáková

Do fitness center se dlouhou dobu nesmělo bez roušky. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Bez vytáček a věcně mluví o svých kulatinách, stejně jako o úspěších, pádech a podivných životních obdobích. Ilona...

ANALÝZA: Boj o Karabach popírá ideologii. Zajímavou roli hraje Izrael

Do fitness center se dlouhou dobu nesmělo bez roušky. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Nově rozdmýchaný ozbrojený konflikt mezi Arménií a Ázerbájdžánem je v mnoha lidových veřejných diskusích popisován jako...

Svou sportovní kariéru považuji za ztrátu času, hodnotí minulost Hlaváčová

Do fitness center se dlouhou dobu nesmělo bez roušky. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Držitelka světového rekordu v přeplavání kanálu La Manche pokořila řadu dalších met a získala spoustu významných...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!