20. ledna 2013 18:58 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Požár baterie Dreamlineru nezpůsobilo nadměrné napětí

Spálená baterie Boeingu 787 Dreamliner | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Spálená baterie Boeingu 787 Dreamliner | foto: Reuters

TOKIO Za nedávným požárem baterie letadla Boeing 787 Dreamliner japonské společnosti Japan Airlines (JAL) na bostonském letišti nestálo příliš vysoké napětí. Uvedl to americký Národní úřad pro bezpečnost v dopravě (NTSB).

Řada zemí tento týden zastavila provoz letounů Dreamliner poté, co se problémy s baterií objevily rovněž u stroje japonské letecké společnosti All Nippon Airways (ANA), který byl nucen nouzově přistát.

ČTĚTE TAKÉ:

Japonské bezpečnostní orgány v pátek uvedly, že za problémy letadla ANA mohlo stát příliš vysoké napětí. NTSB bude v hledání příčiny problémů pokračovat. Hodlá například prověřit systém dobíjení baterií, napsala agentura Reuters.

Dreamliner je považován za nejmodernější dopravní letadlo na světě. V jeho konstrukci jsou poprvé ve velké míře použity místo kovů kompozitní materiály, a to i na křídla a trup. Použití polymerů vyztužených uhlíkovými vlákny výrazně snížilo hmotnost stroje a v kombinaci s moderními motory je zhruba o pětinu úspornější než jiná podobně velká letadla.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!