10. července 2012 16:32 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

PPF si chce naklonit Číňany. Nabízí jim Krtečka

Zákoutí s plyšovým krtečkem u Zdeňka Milera | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zákoutí s plyšovým krtečkem u Zdeňka Milera | foto: Ondřej Němec, Lidové noviny

PRAHA Skupina PPF chce nabídnout čínským dětem prostřednictvím čínské televize CCTV seriál o Krtečkovi k zahájení čínských školních prázdnin, tedy k 13. červenci. Informace potvrdil časopisu Forbes mluvčí PPF Milan Tománek s tím, že v Číně by šlo o obnovenou premiéru seriálu po zhruba deseti letech.

Jednání s CCTV za podpory Smíšené komory česko-čínské spolupráce a českých nositelů autorských práv bylo podle něj úspěšné. "Právně vzato jde o zakoupení vysílacích práv na seriál platných po dobu 12 měsíců," uvedl Tománek.

ČTĚTE TAKÉ:

Skupina PPF podnikatele Petra Kellnera působí v Číně prostřednictvím společnosti Home Credit, která poslytuje spotřebitelské úvěry. Čínský trh nyní rychle roste a pro Home Credit je druhý nejdůležitější po Rusku. "Je tady opravdu velká dynamika, meziroční nárůsty jsou dvoj až trojnásobné," řekl Forbesu šéf čínského Home Creditu Michal Skočil. Mluví přitom jak o sumě poskytnutých půjček, tak o jejich počtu.

Lidovky.cz, ČTK