Čtvrtek 2. července 2020svátek má Patricie 25 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

PPF má zájem o koupi středoevropských mobilních operátorů

PPF. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy PPF. | foto: PPF.

PRAHA Česká skupina PPF, které patří telekomunikační operátoři Cetin a O2, projevila zájem o koupi dalších podobných aktivit v zemích střední a východní Evropy. Podle všeho kontaktovala PPF norsku skupinu Telenor kvůli převzetí jejích vybraných poboček.

Norská telekomunikační skupina Telenor vydala v pátek 26. ledna prohlášení o tom, že se jí ozval zájemce o její telekomunikační aktivity v Maďarsku, Bulharsku, Černé Hoře a Srbsku. Firma akcionáře upozornila, že šlo o nevyžádanou nabídku, tedy že se zájemce ozval sám od sebe.

Podle zdrojů LN je tímto zájemcem česká skupina PPF, která hledá cestu, jak zvýšit hodnotu svého telekomunikačního byznysu. Norská skupina v prohlášení připouští, že zájem v rámci možného přínosu pro akcionáře vyhodnotí.

To naznačuje, že jakákoli případná jednání jsou na samotném začátku a fakt, že má PPF o další mobilní operátory zájem, ještě neznamená, že je nakonec koupí.

„Spekulace z trhu nekomentujeme,“ uvedla Zuzana Migdalová, tisková mluvčí skupiny PPF.

Norská skupina uvádí, že k vyhodnocení výhodnosti případné transakce by mělo dojít v průběhu letošního prvního čtvrtletí a že do ukončení této fáze nebude záležitost nijak komentovat. Aktivity v regionu střední a východní Evropy tvoří devět procent obratu norské skupiny a zhruba 8 % EBITDA.

Pro PPF by šlo v případě koupě o výrazné posílení telekomunikačních aktivit a tento byznys by se stal pro skupinu mnohem významnějším, než doposud. V současnosti má její O2 v Česku necelých pět milionů zákazníků a na Slovensku necelé dva miliony. V zemích, kterých se má jednání týkat, má Telenor dohromady přes 10 milionů zákazníků.

Více si přečtěte ve čtvrtečních Lidových novinách.

Na podzim může přijít katastrofa, varuje bývalý viceguvernér centrální banky

Pro Čechy je nebe nízko, píše ve své knize Mojmír Hampl. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Patří mezi nejtalentovanější a nejznámější ekonomy v Česku. V pouhých 32 letech se stal viceguvernérem České národní...

Velké srovnání cen zubařských zákroků. V regionech se liší i o tisíce

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Stomatologie je už léta oborem, v němž pacienti musí hodně platit. Pomalu se to ale mění. Akutní péče je díky větší...

Radit lidem, aby během pandemie seděli doma, byla chyba, říká Pavel Pafko

Přední chirurg a brzy osmdesátník Pavel Pafko má za sebou tři etapy... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Zdůrazňuje, že není žádný king, ani se nepovažuje za mimořádně talentovaného. Pavel Pafko prý jen pracoval víc než...