Neděle 8. prosince 2019svátek má Květoslava 8 °C oblačno Předplatné LN
7. února 2018 12:48 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

PPF má zájem o koupi středoevropských mobilních operátorů

PPF. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy PPF. | foto: PPF.

PRAHA Česká skupina PPF, které patří telekomunikační operátoři Cetin a O2, projevila zájem o koupi dalších podobných aktivit v zemích střední a východní Evropy. Podle všeho kontaktovala PPF norsku skupinu Telenor kvůli převzetí jejích vybraných poboček.

Norská telekomunikační skupina Telenor vydala v pátek 26. ledna prohlášení o tom, že se jí ozval zájemce o její telekomunikační aktivity v Maďarsku, Bulharsku, Černé Hoře a Srbsku. Firma akcionáře upozornila, že šlo o nevyžádanou nabídku, tedy že se zájemce ozval sám od sebe.

Podle zdrojů LN je tímto zájemcem česká skupina PPF, která hledá cestu, jak zvýšit hodnotu svého telekomunikačního byznysu. Norská skupina v prohlášení připouští, že zájem v rámci možného přínosu pro akcionáře vyhodnotí.

To naznačuje, že jakákoli případná jednání jsou na samotném začátku a fakt, že má PPF o další mobilní operátory zájem, ještě neznamená, že je nakonec koupí.

„Spekulace z trhu nekomentujeme,“ uvedla Zuzana Migdalová, tisková mluvčí skupiny PPF.

Norská skupina uvádí, že k vyhodnocení výhodnosti případné transakce by mělo dojít v průběhu letošního prvního čtvrtletí a že do ukončení této fáze nebude záležitost nijak komentovat. Aktivity v regionu střední a východní Evropy tvoří devět procent obratu norské skupiny a zhruba 8 % EBITDA.

Pro PPF by šlo v případě koupě o výrazné posílení telekomunikačních aktivit a tento byznys by se stal pro skupinu mnohem významnějším, než doposud. V současnosti má její O2 v Česku necelých pět milionů zákazníků a na Slovensku necelé dva miliony. V zemích, kterých se má jednání týkat, má Telenor dohromady přes 10 milionů zákazníků.

Více si přečtěte ve čtvrtečních Lidových novinách.

Premium

Sprcha pro osm lidí: jak to vypadalo na Epsteinově ranči na dělání dětí

Ranč Zorro pedofilního milionáře Jeffreyho Epsteina v poušti v Novém Mexiku,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdyby zdi mohly mluvit. Přinášíme exkluzivně snímky přepychového ranče, kam americký finančník Jeffrey Epstein svážel...

Premium

Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

Sexting | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...

Premium

Den, kdy přepadli Mekku. V roce 1979 se zrodil moderní islámský středověk

Členové saudských speciálních sil během zásahu ve Velké mešitě v Mekce. (1979) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před 40 lety se stalo „11. září“ islámu. Aby saúdský král mohl pobít ozbrojence okupující posvátnou mešitu v Mekce,...