2. srpna 2012 17:00 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

PPF postaví obří kancelářskou budovu v Moskvě

Petr Kellner. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Petr Kellner. | foto: PPF

PRAHA/MOSKVA Finanční skupina PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera získala územní rozhodnutí ke stavbě největšího kancelářského komplexu v Moskvě. První část projektu, 112 000 metrů čtverečních za zhruba 200 milionů eur (přes pět miliard korun), má být dokončena do roku 2013, uvedl server Týden.cz. Všechny budovy mají mít po dokončení celkovou plochu 430 000 metrů čtverečních.

"Probíhají přípravné stavební práce na první fázi a výběrové řízení na dodavatele výstavby budov v rámci první fáze bylo zahájeno," řekl serveru mluvčí skupiny PPF Radeka Stavěl.

ČTĚTE TAKÉ:

Telecom-Citym

Projekt má zatím pracovní název Telecom-Citym. Komplex bude stát na okraji Moskvy u dálnice na Kyjev a nedaleko letiště Vnukovo.

PPF už má i prvního nájemce. Telekomunikační firma Rostelekom si předem pronajala 90 000 metrů čtverečních kanceláří. Podle ruského deníku Kommersant jde o historicky největší nájemní transakci v ruské metropoli Skupina PPF podniká v Rusku v širokém spektru, od bankovnictví a pojišťovnictví přes maloobchod a těžbu kovů až po zemědělství. Realitní projekty PPF se v Rusku dosud soustředily hlavně na výstavbu nákupních center.

Lidovky.cz, ČTK

Byt 3+1 Moravské Budějovice
Byt 3+1 Moravské Budějovice

Na Výsluní, Moravské Budějovice, okres Třebíč
2 490 000 Kč