Úterý 27. října 2020svátek má Šarlota, Zoja, Zoe 11 °C občasný déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

PPF Telecom v pololetí zvýšila zisk o polovinu na 5,7 miliardy korun

Logo operátora O2. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Logo operátora O2. | foto: Reuters

Praha PPF Telecom Group, která ve skupině PPF zahrnuje zejména firmy O2, CETIN a Telenor, v pololetí zvýšila zisk o 49 procent na 219 milionů eur, tedy 5,7 miliardy Kč. Počet zákazníků stoupl o 0,5 procenta na 17 milionů. Upozornily na to na svém serveru Hospodářské noviny.

Příjmy skupiny vzrostly o 2,5 procenta na 1,5 miliardy eur, tedy přes 39 miliard Kč. Provozní zisk se zvýšil o 13 procent na 338 milionů eur. Poměr investic k výnosům v první polovině roku 2020 vzrostl o pět procentních bodů na 16 procent kvůli nákupu 5G spektra v Maďarsku.

„Chtěl bych upřímně ocenit naše zaměstnance, kteří se pohotově přizpůsobili omezením v reakci na nástup koronaviru a udržovali všechny služby funkční,“ uvedl výkonný ředitel Ladislav Bartoníček.

Rozdělení operátorů do skupin má infrastrukturní části dát lepší pozici na velkoobchodním trhu ve střední a východní Evropě. PPF také očekává, že nově vytvořená regionální skupina bude moci těžit z koordinovaného výzkumu, společného zavádění inovací a nákupů komponent a zařízení od globálních dodavatelů. 

To se týká mimo jiné i nastupující technologie 5G.V pololetí vyčlenila telekomunikační divize PPF v Bulharsku, Maďarsku a Srbsku po vzoru Česka od mobilních operátorů Telenor infrastrukturu do oddělených firem CETIN. Operátoři Telenor budou poskytovat služby koncovým zákazníkům, podobně jako O2 v ČR. Sítě budou v jednotlivých zemích spravovat nově vytvořené společnosti CETIN, které spolu s českým CETINem tvoří skupinu CETIN Group.

PPF Telecom Group je součástí investiční skupiny PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera.

Sundej vlajku, nebo ti vypálíme dům. Agresivita demonstrantů v USA roste

Práce na českých polích (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Demonstrace proti policejní brutalitě, jak to nazývají protestující i média, začínají být docela brutální i vůči...

Felák, flexit nebo chillovat. Slovník dnešní mládeže uvádí rodiče do rozpaků

Práce na českých polích (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ač to možná ani netušíte, nejspíš i kolem vás denně chodí shiperky, které flexí s teniskami nebo iPhonem, díky čemuž...

Prodlužte životnost filtru pevných částic. Stačí pár jednoduchých kroků

Práce na českých polích (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Výměna filtru pevných částic stojí desítky tisíc korun, jeho čištění a renovace pět až patnáct tisíc korun. Těmto...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!