Pátek 24. ledna 2020svátek má Milena -4 °C oblačno Předplatné LN

Diskuse k článku

Práce načerno přibývá, stát chystá mimořádné celostátní kontroly

Případů práce načerno přibývá, takže stát chystá od září mimořádné celostátní kontroly. Zaměří se třeba na stavby, továrny i skladové areály. Dohodli se na tom zástupci Ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV), Státního úřadu inspekce práce (SÚIP) a policie, oznámilo ve čtvrtek v tiskové zprávě MPSV. Loni bylo za celý rok uloženo zaměstnavatelům za nelegální zaměstnávání 440 pokut za zhruba 85,7 milionu korun. Letos už je pokut jen za dobu do konce července přes 270 za celkem 76,6 milionu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
D. Mateju 31.8.2018 7:45

Může existovat lepší důkaz toho, že socanům a vlastně všem levičáckým pokrytcům nejde vůbec o to, aby měli lidé práci, na které se společně s výší odměny sami dobrovolně dohodli se zaměstnavatelem, ale o to, aby z té práce měl stát prachy, za které opět všem to zaměstnávání dál zkomplikuje a prodraží? Myslím, že neexistuje. Ale také si uvědomuji, že minimálně půlce národa vůbec nedojde, o čem tu píšu :-(

J. Novák 1.9.2018 5:18

No, představte si, že tak, jak vy popisujete, tedy socialisticky, uvažují třeba i v takových USA, Mateju. Ale tam to nejspíš je podle vás v pořádku, že? Tak to bude vzor kapitalizmu, u nás ovšem je to důkaz socializmu. Jo, holt jsou tupci, kteří, když dva dělají totéž, tak si myslí, že ten jeden to dělá správně, ten druhý špatně. Ale dám vám ještě šanci, Mateju: Sdělíte mi příklad státu, kde lze zaměstnávat zcela legálně bez toho, že by takový zaměstnanecký poměr byl regulován oním státem a nepodléhal zdanění a jiným odvodům?

J. Šumfrle 30.8.2018 20:25

Postačí dát pracovní povolení Ukrajincům a problém je vyřešen. Bohužel, úředníci by jednoduchým arychlým systémem vydávání pracovních povolení přišli o práci a tak se pracovní povolení cizincům pod záminkou, že je třeba napřed zaměstnat Čechy, nevydávají..

B. Jelínek 30.8.2018 19:24

Tak když tak dobře vědí ty ministerstva čím to je, tak kontroly a větší přísnost je jako řešení?

J. Novák 31.8.2018 5:56

O tom žádná. Když zaměstnavatel ví, že nesmí nikoho na černo zaměstnat, načež to poruší, tak samozřejmě přísnost je na místě. Naopak, já bych šel ještě dál: Zaměstnáš někoho na černo, basa, zrušení firmy či alespoň živnostenského listu, a, samozřejmě, zákaz činnosti.

S. Trolljegeren 31.8.2018 7:45

:)))

Takže kvůli jednomu nelegálnímu pracovníkovi přijde diky zrušení firmy o práci třeba dalších 300 lidí.

Chytré.

Na to jste přišel sám, nebo vám s tím někdo pomáhal?

D. Mateju 31.8.2018 7:47

Vy jste si ještě nevšiml, že diskutuje s úplným id!otem?

J. Novák 1.9.2018 5:21

Ale já s Jelínkem nediskutuji, jen jsem oponoval proti jeho příspěvku. :))

J. Novák 1.9.2018 5:24

Ale jděte, hóšo! Pokud by něčím takovým zákon hrozil, tak by si zaměstnávání na černo zaměstnavatelé rozmysleli. A pokud né, tak by těch 300 lidí nepřišlo o práci kvůli jednomu nelegálnímu pracovníkovi, ale kvůli blbosti zaměstnavatele. A to je rozdíl, což snad pochopíte i vy, ať si říká id!ot Mateju co chce.

P. Šťastný 31.8.2018 8:01

Typický socialista. Místo uvolnit, aby zaměstnavatelé nemuseli zaměstnávat na černo ještě více zregulovat a zaměstnat armádu kontrolorů. Regan: Když něco funguje - zdanit. Když to ještě dál funguje - zregulovat. A až to přestane fungovat - dotovat....

J. Novák 1.9.2018 5:14

Ale vždyť je nikdo nenutí, aby zaměstnávali na černo. To jsou totiž jen kecy. Zkuste se podívat třeba do hospod. A pokud nejste naprostý hlupák, tak zjistíte, kolik tam pracuje lidí na černo. A to není proto, že by neměli pracovní povolení, protože, jak známo, čeští občané pracovní povolení nepotřebují, ale proto, že hospodský zaměstnáním pingla či pomocné síly v kuchyni samozřejmě ušetří náklady. A ten na černo zaměstnaný je tupoň, protože ten výdělek, který mu hospodský milostivě dá, mu nejde ani na důchod, ba ani na případnou podporu v nezaměstnanosti. O tom, že ti hajzlíci zaměstnávající na černo jen podporují hajzlíky, kteří berou sociální dávky a na které vy a vám podobní tak rádi a často nadáváte.


Premium

Do dvou let se ukáže neudržitelnost elektroaut, říká bývalý šéf Škoda Auto

Vratislav Kulhánek v lednu 2020 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Vadili jsme hlavně značce Volkswagen, když jsme postavili Octavii proti Golfu, říká v rozhovoru pro LN Vratislav...

Premium

Elitní trenér o zákulisí MMA, drogách, penězích i zženštilé společnosti

André Reinders | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Pod jeho vedením vyrostl český šampion Martínek, o něhož projevila zájem slavná organizace UFC. Pro boj v kleci...

Premium

Proč vyhraje vodík. Vynálezce Tůma má o budoucnosti automobilů jasno

Popularizátor vědy, novinář a pedagog Jan Tůma vynalezl v 60. letech výukový... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Už před dvaceti lety se projel vodíkovým autem, kterým chtějí Japonci na letošní olympiádě v Tokiu propagovat...