18. února 2011 19:58 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Prague Twenty: Hlídá hospodaření lépe stát, nebo EU?

Konference Prague Twenty, Evropa na pozadí EURO krize, vystoupil Leszek Balcerowicz, Mario Monty, moderoval Vladimír Dlouhý  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Konference Prague Twenty, Evropa na pozadí EURO krize, vystoupil Leszek Balcerowicz, Mario Monty, moderoval Vladimír Dlouhý | foto:  František Vlček, Lidové noviny

PRAHA Francie a Německo se nyní snaží přimět země eurozóny k vytvoření ekonomický vlády. Známý polský ekonom a guvernér centrální banky Leszek Balcerowicz je ale přesvědčen, že rozpočtovou zodpovědnost i konkurenceschopnost si je lépe schopen ohlídat každý stát sám.

"Jsem přesvědčen, že fiskální pravidla se lépe dodržují a vymáhají na národní úrovni," řekl v Praze na konference o budoucnosti eura pořádané nadací Prague Twenty.

ČTĚTE DÁLE:

Bývalý italský komisař pro volný trh a současný rektor známé univerzity Bocconi Mario Monti je naopak přesvědčen, že ekonomická vláda může výrazně přispět ke stabilitě eurozóny. "Koordinace hospodářské politiky může zabránit tomu, aby se z eurozóny stala kromě měnové i přerozdělovací a dluhová unie, což tolik vadí Němcům, řekl Monti. Česko ani Polsko nejsou členy eurozóny a ke koordinaci hospodářské politiky se přidávat nemusí.

CO JE PRAGUE TWENTY:

Obecně prospěšná společnost Prague Twenty byla založena v roce 2009. Hlavní náplní její činnosti je pořádání konferencí, odborných přednášek a jiných vzdělávacích akcí. V další fázi zamýšlí rozvinout vzdělávací činnost zaměřenou na zpracování vybraných výzkumných témat kolektivem studentů.

Prague Twenty založil Vladimír Dlouhý, ředitelem společnosti je Lukáš Kovanda.

 

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!