21. února 2012 12:13 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Praha je pro Brity 4. nejlepší město k emigraci

Staroměstské náměstí v Praze | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Staroměstské náměstí v Praze | foto: Ondřej Němec, Lidové noviny

LONDÝN Praha prý patří mezi 20 světových měst, do kterých je dobré se přestěhovat z Británie. V žebříčku nejatraktivnějších míst, kam se přestěhovat, patří podle britského listu The Telegraph českému hlavnímu městu čtvrtá příčka.

Lépe se umístily Varšava, kambodžský Phnompenh a thajský Bangkok. List přitom zohledňoval faktory jako jsou nízké náklady na kvalitní život a perspektiva hospodářského růstu.

Žebříček vede Varšava, ačkoli britský list připouští, že na pohled nepatří mezi přitažlivá města. Nízké životní náklady, prosperující polská ekonomika i malá vzdálenost od Británie jí však vynesly vítězství.

Varšava, Polsko

Varšava, Polsko

Kambodžský Phnompenh bodoval díky kombinaci turistické atraktivity včetně blízkosti chrámu Angkor Vat, hospodářské prosperity, moderního rázu a perspektivy dalšího rozvoje. Do Phnompenhu lákají i dobré výnosy pro rentiéry. Další asijská metropole Bangkok prý nabízí dobrou kvalitu života a velmi dostupné ceny nemovitostí s předpokladem jejich růstu.

Praha láká i pivem

Pak už následuje Praha. Je krásná a z Británie dosažitelná po krátkém letu, zdůrazňuje list. Přitom prý Praha nabízí evropskou stabilitu a člověk se ani nemusí učit nový jazyk. Navíc "má nejlepší pivo na světě," uvádí deník na svých webových stránkách v popisku k fotografii Karlova mostu, Malé Strany a Hradčan.

ČTĚTE TAKÉ:

Po české metropoli následuje uruguayské hlavní město Montevideo, které údajně nabízí nedoceněné pláže. Výhodou jsou nízké daně. Také na šesté příčce žebříčku je latinskoamerická metropole, a sice Mexiko, které boduje stabilním růstem a také dobrými výnosy z pronájmů.

Bangkok: město budoucnosti

Bangkok: město budoucnosti

Až na sedmém místě je tradiční západní město, německý Hamburk, jenž prý patří mezi nelépe prosperující města v Evropě a také se v něm kvalitně žije.´Ekonomickými faktory nebo turistickými a přírodními atrakcemi boduje i pestrá směsice aglomerací na dalších příčkách, počínaje filipínskou Manilou nebo peruánskou Limou a konče Vídní, Berlínem nebo Maltou.

Dvacet míst, kam přesídlit podle The Telegraph
PořadíMěstoZemě
1.VaršavaPolsko
2.PhnompenhKambodža
3.BangkokThajsko
4.PrahaČesko
5.MontevideoUruguay
6.MexikoMexiko
7.HamburkNěmecko
8.ManilaFilipíny
9.DubajSpojené arabské emiráty
10.AucklandNový Zéland
11.Buenos AiresArgentina
12.LimaPeru
13.ŠanghajČína
14.BogotáKolumbie
15.VídeňRakousko
16.PanamáPanama
17.SydneyAustrálie
18.JakartaIndonésie
19.BerlínNěmecko
20.MaltaMalta
ČTK, Lidovky.cz

Dobré zprávy z porodnic: Klesá počet císařských řezů i nedonošených miminek
Dobré zprávy z porodnic: Klesá počet císařských řezů i nedonošených miminek

V Česku klesá počet porodů císařským řezem a také dětí s nízkou porodní váhou. Tyto informace zazněly na tiskové konferenci věnované perinatální péči v ČR. Příznivé zprávy souvisí s nižším počtem vícečetných těhotenství i dobré perinatální péči.