17. července 2017 23:42 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Prazdroj nevyšel, teď chtějí čeští miliardáři firmu na plenky

Oldřich Šlemr. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Oldřich Šlemr. | foto: Profimedia

PRAHA Bývalý majitel gumáren Oldřich Šlemr a duo majitelů antivirového Avastu Eduard Kučera a Pavel Baudiš chtějí koupit stálici pražské burzy Pegas Nonwowens. Jejich investiční firma R2G podala akcionářům nabídku na odkup firmy zabývající se netkanými textíliemi.

Trojice českých byznysmenů a miliardářů si našla další cíl pro své investice. Prostřednictvím jedné z mála významných rodinných kanceláří pod názvem R2G Rohan chtějí ovládnout firmu, jejíž celková tržní cena se aktuálně pohybuje nad 8,7 miliardami korun. Jak dříve uvedli, na investice mají mít kolem jedné miliardy euro, tedy více než trojnásobek. Jejich poslední veřejný zájem ale mířil na ještě řádově větší Plzeňský Prazdroj, kde byli druhými nejvážnějšími kandidáty hned za vítězným japonským koncernem Asahi.

Akcie Pegase jsou jedním z dlouholetých tahounů českého kapitálového trhu. Firma se zabývá výrobou textilií z polymerových vláken spojovaných působením tlaku a horkého vzduchu, jejichž uplatnění se najde především v oblasti osobní hygieny jako jsou dětské pleny, dámské vložky, ale i různé zemědělské, nebo stavební látky. O nabídce odkupu s prémií 8 procent informoval sám zájemce v pondělí večer.

Šlemr získal přibližně 15 miliard korun z prodeje polovičního podílu v gumárnách ČGS švédskému kupci. Do svého investičního „family office“ zlákal řadu hvězdných manažerů. Jako investoři se k němu přidali zakladatelé Avastu Kučera a Baudiš. Detaily a záměry svých investic dosud nechtěli blíže komentovat.

Jan Klesla

Autor

Jan Kleslajan.klesla@lidovky.czČlánky

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!