3. prosince 2012 11:44, aktualizováno  13:04 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Pražská burza neobchodovala, nezvládá přechod na nový systém

Ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto | foto: ČTK

PRAHA Obchodování na pražské burze se stejně jako při páteční premiéře systému Xetra nevyhnuly technické problémy a celý systém byl proto kolem dopoledne na dvě hodiny zastaven.

Data ze systému Xetra v pondělí od začátku obchodování přicházela se zpožděním. Podle serveru Patria Online dosahovala prodleva v úvodu obchodování až 15 minut.

"Následně se situace zdála být chvíli vyřešená, aby se problémy záhy opět opakovaly," upozornil Pavol Mokoš z Patria Direct. Po desáté hodině burza obchodování zcela zastavila, což trvalo zhruba dvě hodiny, než byl provoz opět obnoven.

Obchodování v novém obchodním systému Xetra zahájila burza v pátek, kdy se s technickými problémy potýkala na počátku i konci seance.

BCPP tak po téměř dvaceti letech využívání vlastního obchodního systému přechází na novou platformu, která je technologickým standardem v rámci skupiny CEESEG.

Jejím členem je burza v Praze od roku 2008. Se zavedením nového systému končí v Praze obchodování v segmentu SPAD, který byl určen pro nejlikvidnější tituly.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz