Sobota 6. března 2021svátek má Miroslav 3 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Pražská burza slavnostně přijala k obchodování akcie KIT digital

Burza | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Burza | foto: THOMAS LOHNES AFP

PRAHA Kotační výbor Burzy cenných papírů Praha rozhodl o přijetí emisí akcií technologické společnosti KIT digital k obchodování na hlavním trhu. Obchodování na pražské burze začne 25. ledna 2009.

KIT digital chce podle prospektu emitenta vydat na BCPP až 2,5 milionu nových akcií a další až čtyři miliony akcií na trhu Nasdaq v USA. Akcie KIT digital už se na trhu Nasdaq obchodují.

Návrh předpokládá, že jedna akcie se bude prodávat v ceně 11 dolarů za kus. Cena, za kterou se akcie budou prodávat, se ale definitivně stanoví až podle toho, jaký bude o akcie zájem.

Dvě simultánní nabídky akcií, tedy jedna v České republice a druhá v USA, by měly firmě zajistit hrubý příjem 71,5 milionu dolarů (zhruba 1,3 miliardy Kč).

Burza čeká na každý nový titul jak na smilování

Zatím poslední primární emise (IPO) na pražskou burzu přišla v květnu 2008, kdy akcie v rámci IPO vydala uhelná společnost NWR. Tento týden se objevily informace, že za jednu z možností, jak si zajistit nový kapitál na další rozvoj, považuje vstup na burzu i sázková společnost Fortuna. Jejím stoprocentním vlastníkem je česko-slovenská investiční společnost Penta Investments.

Společnost KIT digital je předním světovým poskytovatelem řešení pro správu video obsahu prostřednictvím protokolu IP a má přes 600 firemních zákazníků ve více než 30 zemích světa. Podnik má své hlavní pobočky v Praze, Kolíně nad Rýnem, Dubaji, Londýně, Melbourne, New Yorku, Stockholmu a Torontu.

Souboj českých stálic. Je větší octavia o tolik lepší než menší scala?

Srovnávací test Škody Octavie a Scaly | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Na počátku byla temnota. Pak bůh řekl budiž octavia. A byla. A viděl, že octavia je dobrá... ale že by to chtělo ještě...

Pýchu dnes nazýváme zdravým sebevědomím, promlouvá k lidem profesor Kašparů

Lékař, psychiatr, vysokoškolský profesor a řeckokatolický kněz Jaroslav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sedm hlavních hříchů jsme si přejmenovali. Z neřestí jsme vytvořili ctnosti, a tak se možná není čemu divit, že se...

Jako žena jsem byla ve Vatikánu poněkud výrazná, vzpomíná farářka Kopecká

Martina Viktorie Kopecká, farářka Církve československé husitské | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Svým vzhledem působí rozruch na mnoha místech, dokonce i ve Vatikánu. Je mladá, krásná a hlavně progresivní. Život...