21. června 2013 12:18 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Pražská burza stále padá, pocítili to i čtenáři serveru Lidovky.cz

Pražská burza cenných papírů. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pražská burza cenných papírů. | foto: Lidové noviny

PRAHA Pražská burza po čtvrtečním propadu na desetiměsíční minimum dál výrazně oslabuje. Index PX zhruba půlhodinu po otevření ztrácel skoro 1,6 procenta na 884 bodů. Pád pražské burzy pocítili i účastníci investiční soutěže serveru Lidovky.cz Chytré portfolio.

Akcie ČEZ v první den bez nároku na výplatu dividendy spadly o téměř devět procent na cenu pod 470 korunami. Cenné papíry bank se obchodujíc smíšeně.

Zatímco akcie Erste Bank zatím rostou o desetinu procenta na 594,40 koruny, Komerční banka odepisuje více než 0,8 procenta na 3461 korun. S poklesem se obchodují také akcie pojišťovny VIG.

Chytré portfolio

Pád pražské burzy má vliv i na výsledky soutěžících v makléřském simulátoru serveru Lidovky.cz. Jak se propadla portfolia našich čtenářů?

Více než procento ztrácejí cenné papíry autobazarů AAA Auto a sázkové společnosti Fortuna. Akcie AAA klesly na 23,80 koruny, kurz u sázkové firmy sestoupil na 88,30 koruny.

Zhruba dvouapůlprocentní růst zatím vykazují cenné papíry těžařské firmy NWR a mediální CME, zdražily na 20,90 koruny, respektive 65,30 korun.

ČTĚTE TAKÉ:

Ve čtvrtek pražská burza ztratila 2,93 procenta a index PX poprvé od loňského srpna uzavřel pod 900 body. Ve vleku vývoje na světových akciových trzích ztrácely všechny emise s výjimkou Unipetrolu. Finanční trhy reagovaly na to, že šéf americké centrální banky (Fed) signalizoval začátek ústupu od podpůrné měnové politiky už v letošním roce.

Lidovky.cz, ČTK