Pátek 7. srpna 2020svátek má Lada 14 °C skoro jasno Předplatné LN

Diskuse k článku: Pražská nouze o bydlení. Metropole by potřebovala 6000 nových bytů ročně

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 8
  • Poslední: 18.4.2018 11:17
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
A. Hrbek 18.4.2018 9:00

Nic přece slavnému magistrátu nebrání postavit ročně 10 až 12 tis. startovacích komunálních bytů, tak jako tomu bylo dříve.

F. Kusák 18.4.2018 10:50

Kdy dříve? Myslíte za bývalého režimu. Neprobudil jste se včera, jak v tom známém filmu. Mohu Vám jen doporučit, abyste se trochu zajímal o bytovou výstavbu a pro začátek si třeba přečetl Stavební zákon.

D. Fajt 18.4.2018 7:16

Všichni do Prahy!!! )))) A to ještě 100 miliónů migrantů z Afriky čeká na cestu do EU!!!))))) Já doufám, že když už, tak půjdou do hlavního města. Je tam vysoká životní úroveň a dost pracovních příležitostí!!!))))))

K. Holubová 18.4.2018 11:17

Jo a pak je slovo Pražák spíš urážka, s moravským přízvukem se nadává na to, jak je to v Praze děsný...... ale přitom přibývá těch, kteří se do Prahy odstěhují za lepším. Těch "křtěných Vltavou" je už tak málo, že by je přistěhovalci umlátili pěstí. A Pražáci dobrovolně a rádi přesídlují na své chalupy a chaty a vytváří si z nich dlouhodobé bydlení. Nějak to nechápu.

A. Prokop 18.4.2018 6:57

Co to znamená, že je potřeba? Aby si 2., 3. byt mohl koupit každý movitější člověk na investici/spekulaci. Aby si mohl byt od osobního vlastnictví koupit každý singl? Je v ČR a v Praze menší počet bytů na obyvatele menší než v jiných zemích? Jsou byty pro rodiny méně finančně a fyzicky dostupné než v jiných zemích?

F. Kusák 18.4.2018 10:46

Máte pravdu. Těžko se někomu vysvětluje, že byty v zajímavých lokalitách nebudou už nikdy levné. Ať se podívají na ceny bytů v Mnichově nebo ve Vídni. Máme ještě co "dohánět". A to tam dlouhodobě funguje systém sociálního bydlení. Jenže tyto byty jsou nyní poskytovány velmi často přistěhovalcům, což se místním logicky nelíbí.

V. Kotas 18.4.2018 6:34

Ať se magistrát pořádně podívá, kolik bytů, domů je prázdných, s kolika byty, dříve obecními, podnikovými, se kšeftuje ve velkém. Kolik bytů je vybydleno.

P. Boublíková 18.4.2018 8:40

Ono celkově se zdá, jako by si každý odnesl svůj byt či dům do hrobu.

Biolog Komárek: Jsme účastníky největšího sociologického experimentu všech dob

Biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří románů Stanislav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Měsíce trvající pandemie nám převrátila životy naruby. Známý biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří...

Brzy dospěju do bodu, kdy si účet na Facebooku zruším, říká Lucie Výborná

Lucie Výborná | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Je to hra. Hra, která by měla být přínosná, užitečná, inspirativní,“ říká o své práci moderátorka Českého rozhlasu...

Proč koronavirus už téměř nezabíjí. Vytratí se, nebo se vrátí ještě silnější?

Zdravotník odebírá vzorky pro testování na covid-19 v indické Kalkatě. (23.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Koronavirus je záhadný. Nečitelný. I když ho zkoumají ti nejchytřejší lidé, pořád o něm víme málo. Chová se jinak. Je...