Středa 5. srpna 2020svátek má Kristián 22 °C polojasno Předplatné LN

Diskuse k článku: Pražská nouze o bydlení. Metropole by potřebovala 6000 nových bytů ročně

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 8
  • Poslední: 18.4.2018 11:17
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
A. Hrbek 18.4.2018 9:00

Nic přece slavnému magistrátu nebrání postavit ročně 10 až 12 tis. startovacích komunálních bytů, tak jako tomu bylo dříve.

F. Kusák 18.4.2018 10:50

Kdy dříve? Myslíte za bývalého režimu. Neprobudil jste se včera, jak v tom známém filmu. Mohu Vám jen doporučit, abyste se trochu zajímal o bytovou výstavbu a pro začátek si třeba přečetl Stavební zákon.

D. Fajt 18.4.2018 7:16

Všichni do Prahy!!! )))) A to ještě 100 miliónů migrantů z Afriky čeká na cestu do EU!!!))))) Já doufám, že když už, tak půjdou do hlavního města. Je tam vysoká životní úroveň a dost pracovních příležitostí!!!))))))

K. Holubová 18.4.2018 11:17

Jo a pak je slovo Pražák spíš urážka, s moravským přízvukem se nadává na to, jak je to v Praze děsný...... ale přitom přibývá těch, kteří se do Prahy odstěhují za lepším. Těch "křtěných Vltavou" je už tak málo, že by je přistěhovalci umlátili pěstí. A Pražáci dobrovolně a rádi přesídlují na své chalupy a chaty a vytváří si z nich dlouhodobé bydlení. Nějak to nechápu.

A. Prokop 18.4.2018 6:57

Co to znamená, že je potřeba? Aby si 2., 3. byt mohl koupit každý movitější člověk na investici/spekulaci. Aby si mohl byt od osobního vlastnictví koupit každý singl? Je v ČR a v Praze menší počet bytů na obyvatele menší než v jiných zemích? Jsou byty pro rodiny méně finančně a fyzicky dostupné než v jiných zemích?

F. Kusák 18.4.2018 10:46

Máte pravdu. Těžko se někomu vysvětluje, že byty v zajímavých lokalitách nebudou už nikdy levné. Ať se podívají na ceny bytů v Mnichově nebo ve Vídni. Máme ještě co "dohánět". A to tam dlouhodobě funguje systém sociálního bydlení. Jenže tyto byty jsou nyní poskytovány velmi často přistěhovalcům, což se místním logicky nelíbí.

V. Kotas 18.4.2018 6:34

Ať se magistrát pořádně podívá, kolik bytů, domů je prázdných, s kolika byty, dříve obecními, podnikovými, se kšeftuje ve velkém. Kolik bytů je vybydleno.

P. Boublíková 18.4.2018 8:40

Ono celkově se zdá, jako by si každý odnesl svůj byt či dům do hrobu.

Tajemství zlatých adres. Pražská vila za půl miliardy je na prodej

Vila Na Zátorce 13 (Praha, 26. července 2020) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Mohutná, ale v rámci okolní zástavby celkem nenápadná cihlová stavba v srdci diplomatické čtvrti pražské Bubenče je...

Kůže je zrcadlem vnitřních chorob, říká lékař. Jaké nemoci může ukázat?

Petr Arenberger, kožní lékař a ředitel Fakultní nemocnice Královské Vinohrady | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vyrážka s pupínky, puchýřky i problémová pigmentová znaménka dokážou pěkně znepříjemnit život, ale mohou být také...

Jak se dělá byznys za miliardy. Agent Paska o přestupu Součka i dalších

Pavel Paska | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jak se zrodil rekordní přestup záložníka Součka do Anglie? Kam asi tak půjde střelec Schick? Co očekává od zázračného...