22. ledna 2015 13:15 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Pražské centrum Arkády má nového majitele. Zaplatí za něj 4,5 miliardy

Obchodní centrum Arkády Pankrác. Ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Obchodní centrum Arkády Pankrác. Ilustrační foto | foto: MAFRA - Josef VostárekMAFRA

PRAHA/ST. HELIER Investorská společnost Atrium European Real Estate podepsala dohodu o převzetí tříčtvrtečního podílu v nákupním centru Arkády v Praze na Pankráci za zhruba 162 milionů eur (v přepočtu 4,5 miliardy korun). Podíl kupuje od francouzské developerské společnosti Unibail-Rodamco.

Transakce by měla být dokončena ve druhém čtvrtletí letošního roku, oznámila ve čtvrtek společnost Atrium v prohlášení na svém webu.

Arkády Pankrác patří s prodejní plochou o rozloze skoro 40 tisíc metrů čtverečních k největším nákupním centrům v Praze. Unibail-Rodamco kromě nich vlastní v Praze ještě obchodní centra Černý Most nebo Chodov. Atrium naopak nedávno získalo Afi Palác v Pardubicích.

Pokud jde o centrum Arkády, firma Unibail-Rodamco v něm vlastní podíl 75 procent prostřednictvím společném podniku s německou firmou ECE rodiny Ottů. Ta si svůj čtvrtinový podíl v centru ponechá.

Atrium chce transakci financovat s využitím stávající hotovosti.

Lidovky.cz, ČTK