15. listopadu 2011 16:19 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Pražské lampy ovládne Natland s J&T

Pouliční lampa (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pouliční lampa (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

PRAHA Skupinu Eltodo, které kromě jiného spravuje osvětlení v Praze a dalších městech, koupí konsorcium firem J&T a Natland Group. Sdělil to mluvčí společnosti Eltodo Jan Rafaj. Cena transakce nebyla zveřejněna.

J&T a Natland Group ve finále výběrového řízení, které probíhalo od května, zvítězily nad francouzským koncernem Vinci a skupinou manažerů kolem PPF. "Vybrali jsme silného partnera, který významně zvýší finanční sílu skupiny Eltodo a který zajistí její další organický i akviziční rozvoj.

ČTĚTE TAKÉ:

Předpokládáme, že s podporou nového vlastníka posílí Eltodo svoji pozici na českém a slovenském trhu a bude expandovat na další trhy ve středoevropském regionu," uvedl prezident Eltoda Libor Hájek, který ve firmě bude působit i nadále.

Skupina Eltodo se kromě správy a údržby veřejného osvětlení v desítkách českých měst a obcí zabývá také technologií pro dopravní infrastrukturu, kam patří nejrůznější řídící, informační a parkovací systémy.

ELTODO

  • Holding Eltodo podniká v různých odvětvích - v energetice, dopravě a veřejném osvětlení (spravuje jej v desítkách českých měst a obcí včetně Prahy), ale také v telekomunikacích.
  • Firma byla založena před 20 lety, v roce 1991. Vlastnicky ji ovládá Libor Hájek s manželkou Zdeňkou Molnárovou.
  • Eltodo se věnuje i developerským projektům nebo řízení inteligentních budov. Podstatnou součást byznysu firmy tvoří technologie pro dopravní infrastrukturu, kam patří nejrůznější řídící, informační a parkovací systémy.
  • Firma se podílela na výstavbě tuzemského mýtného systému.
  • V roce 2010 přesáhl obrat skupiny Eltodo 3,9 miliardy korun, letos firma zaměstnává téměř 1300 lidí.

Eltodo také technologicky zabezpečovalo například výstavbu nejvýznamnějších českých tunelů, včetně Strahovského v Praze a Klimkovic u Ostravy. Podílelo se i na stavbách tunelů na Slovensku a v Turecku. Do skupiny patří i firma Vegacom, působící v oblasti komunikačních technologií. Tržní obrat skupiny Eltodo v roce 2010 přesáhl čtyři miliardy korun.

Skupina J&T se zaměřuje na poskytování komplexních služeb spojených s privátním bankovnictvím, správou majetku privátních klientů a institucí, investičním bankovnictvím a projektovým financováním.

Investiční a finanční skupina Natland Group se zabývá poskytováním finančních služeb a investicemi v oblasti soukromého kapitálu (private equity) a nemovitostí.

Lidovky.cz, ČTK

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.