25. ledna 2011 16:28 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

PRE v tichosti oživila projekt plynové elektrárny blízko sídliště

Elektřina (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Elektřina (ilustrační foto). | foto: Shutterstock

PRAHA Pražská energetika v tichosti oživila záměr výstavby plynové elektrárny v areálu rozvodny Sever, která se nachází v blízkosti sídliště Kobylisy. Elektrárna o výkonu 58 megawatt má být v provozu hlavně během energetické špičky v ranních a večerních hodinách.

Pražská energetika loni v květnu oznámila, že přípravu projektu plynové elektrárny pozastaví, což místní obyvatelé považovali za své vítězství. Po podzimních komunálních volbách však investor svůj záměr opět oživil. Rozhodnutí o výsledku územního řízení má padnout do dvou měsíců.

Proti výstavbě elektrárny protestují místní obyvatelé, nesouhlasí s ní ani současná koalice Prahy 8, tvořená zástupci ODS a TOP 09. Lidé se obávají zvýšených emisí oxidů dusíku i hluku, který bude od plynové turbíny vycházet.

Tiskový mluvčí Pražské energetiky během projednávání záměru v budově úřadu městské části Praha 8 přiznal, že společnost zvažuje umístění dalších podobných elektráren v areálu rozvodny Praha-Chodov a v sousedství Teplárny Malešice.