18. listopadu 2009 21:34 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Přenocujte v kleci jako křeček. Noc v hotelu za 99 eur

Frederic Tabary se nechal nafotit, jak v někdejší místnosti určené pro služku využívá křeččí běhátko. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Frederic Tabary se nechal nafotit, jak v někdejší místnosti určené pro služku využívá křeččí běhátko. | foto: Reuters

NANTES Hotel ve francouzském Nantes připravil pro své klienty unikátní zážitek. Za devadesát devět eur si mohou vyzkoušet, jaké to je přespat v kleci pro křečka. Cena zahrnuje zrnitou stravu, obrovské běhací kolo i pelech ze sena. Nový hotel nese název Křeččí vila.

Majiteli nového podniku, vybudovaného v domě z osmnáctého století, jsou architekti Frederic Tabary a Yann Falquerho, kteří se specializují na pronájem neobvyklých až bizarních lokalit. "V dětském světě je křeček malým roztomilým zvířátkem. Dospělí, kteří chtějí využít našich služeb, ještě jako děti buď měli křečka, nebo po něm aspoň toužili," řekl agentuře Bloomberg Yann Falquerho, převlečený za křečka. Jeho kolega Frederic Tabary se zas nechal nafotit, jak v někdejší místnosti určené pro služku využívá křeččí běhátko.

Frederic Tabary využívá křeččí běhátko.

Mezi první hosty speciálního hotelu patří dvojice Maud a Sebastien. Podle svých slov nemají žádné obavy ani ze senného lůžka, ani z přijímání křeččí potravy, ani z pítka, které uvolňuje vodu jen po kapkách. K využití služeb Křeččí vily je přivedla touha aspoň po krátkodobé změně životního stylu. "Abychom se mohli stát křečky, budeme muset chroustat zrní a změnit životní návyky. Vypadneme tak z každodenní rutiny," prohlásil Sebastien v rozhovoru pro Reuters TV.

Další podrobnosti si přečtěte ve čtvrtek v deníku

Lidovky.cz