27. listopadu 2012 13:15 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Přes 600 e-shopů se zapojilo do akce Den dopravy zdarma

Balík - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Balík - ilustrační foto | foto: Shutterstock

PRAHA Na českém internetu v poledne začala akce Den dopravy zdarma, kterou se obchodníci snaží podpořit prodej před Vánocemi. Stovky internetových obchodů do středečního poledne odpustí u nákupů nad 300 korun zákazníkům poplatky za dopravu.

Akce se zúčastní 629 e-shopů, mimo jiné Alza.cz, Kasa.cz, Parfums.cz, Hodinky.cz. "Jsme příjemně překvapeni zájmem e-shopů, zapojilo se jich opravdu hodně. Věříme, že obrovský zájem bude i mezi nakupujícími," uvedl Kamil Demuth z internetového srovnávače cen Heureka.cz.

Ten odhaduje, že při premiérovém ročníku se počet objednávek zvýší o desítky procent a že zákazníci by mohli ušetřit na dopravě přes dva miliony korun. V průměru lidé ušetří na jedné objednávce dopravou zdarma přes 100 Kč.

Dárek pro nadřízeného je třeba pečlivě promyslet.

Dárek (ilustrační foto)

Například internetový obchod Kasa.cz si účtuje za dopravu balíku Českou poštou nejméně 129 korun. Na Alza.cz si zákazníci připlatí k objednávce za stejnou službu 'Balík do ruky' 83 Kč, při ceně zboží nad 15.000 je doprava zdarma. E-shop hodinky.cz si při objednávce nad 1200 Kč neúčtuje poštovné, které jinak činí 79 Kč.

Inspirací pro Den dopravy zdarma je Freeshippingday.com, který vznikl ve Spojených státech. Letos se uskuteční popáté.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz