23. října 2009 16:21 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Přestaňme útočit na Sazku, jinak nám nezaplatí, prosí šéf ČSTV

Vladimír Srb, předseda ČSTV | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vladimír Srb, předseda ČSTV | foto: ČTK

PRAHA Loterijní gigant Sazka, který je klíčovým donátorem českého sportu, si klade podmínky, za kterých pošle sportovcům peníze. Chce aby jednotlivé sportovní svazy ukončily "štvavou kampaň" proti Sazce. Konkrétně jde o pátou splátku z dvanácti plánovaných pro letošní rok ve výši 24 milionů korun.

Plyne to z dnešního dopisu předsedy Českého svazu tělesné výchovy Vladimíra Srba adresovaného sportovním svazům. Jako první o dopisu informovalo Rádio Česko, které ho má k dispozici.

"Úhrada této splátky je vázána na fakt, že nebudou nadále pokračovat snahy, které by mohly negativně ovlivňovat ekonomickou situaci společnosti," píše se v dopise.

"Vážení sportovní přátelé, obracím se na vás se žádostí o podporu společnosti SAZKA a.s. v jejím úsilí zachovat přímé financování akcionářů," uzavírá svůj dopis jednotlivým svazům a sdružením předseda ČSTV Vladimír Srb.

Sazka svým akcionářům zatím vyplatila 140 milionů z plánovaných 420 milionů pro letošní rok.

Lidovky.cz

Nejlepší dětské knihy podle věku: Testujeme na vlastních dětech
Nejlepší dětské knihy podle věku: Testujeme na vlastních dětech

Dětských knih je na trhu velké množství, a tak je někdy složité najít tu pravou, která bude děti opravdu bavit. My jsme vyzkoušeli osm knížek. Podívejte se, jak v testu našich „redakčních“ potomků obstály, a nechte se inspirovat.