31. října 2012 10:32 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Připravte se na nové díly Hvězdných válek. Pod taktovkou studia Disney

George Lucas s jednou ze svých nejznámnějších postav - Darthem Vaderem | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy George Lucas s jednou ze svých nejznámnějších postav - Darthem Vaderem | foto: ČTK

LOS ANGLES Společnost Walt Disney se dohodla s tvůrcem slavné filmové série Hvězdné války Georgem Lucasem na koupi jeho produkční společnosti Lucasfilm. Zaplatí za ni 4,05 miliardy dolarů - asi 78 miliard korun.

"Je načase, abych předal Hvězdné války nové generaci filmařů," uvedl k transakci Lucas. Společnost Disney dodala, že se chystá sedmá epizoda Hvězdných válek, která by se měla dostat do kin v roce 2015.

Podle agentury Reuters má Disney v plánu natočit nejméně tři nové filmy ze světa Hvězdných válek. které jsou považovány za jednu z nejvýdělečnějších sérií v dějinách kinematografie.

Prezident společnosti Disney Robert Iger (vlevo), a George Lucas podepisují kontrakt o prodeji

Prezident společnosti Disney Robert Iger (vlevo), a George Lucas podepisují kontrakt o prodeji

Dohodou se Lucasfilm dostává pod vlajku Disney spolu s dalšími filmovými a mediálními značkami jako Pixar, Marvel, ESPN a ABC.

Lucasfilm

Lucasfilm založil George Lucas v roce 1971. Vedle Hvězdných válek má na kontě například sérii o Indianu Jonesovi.

Nyní se společnost kvůli rostoucím filmovým rozpočtům zabývá spíše televizní tvorbou.

Šéfkou Lucasfilm se stane Kathleen Kennedyová, která nyní vede firmu společně s Lucasem.

Lucas bude působit jako tvůrčí poradce pro nové epizody Hvězdných válek. Disney uvedla, že další epizody série se plánují po dvou až třech letech.

Disney zhruba polovinu ceny zaplatí v hotovosti. Zbytek bude při uzavření akvizice financovat vydáním zhruba 40 milionů nových akcií.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz