Pondělí 1. června 2020svátek má Laura 20 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

PROCHÁZKA: Světlé okamžiky temného léta

BMW X6 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy BMW X6 | foto: autoclub.com.au

V právě probíhající skokovité fiskální konsolidaci Evropy a USA, kterou lze sledovat v online čase, je složité najít jiná nosná témata, než jsou úrokové sazby Španělska, Itálie či ztráty politických bodů Baracka Obamy.

Ale i přes tento hektický vývoj ve světě se na českém kapitálovém trhu dá najít pár příjemných novinek. Jistě si ještě vzpomenete na tu partičku zvanou NERV, která letos na jaře v práci o konkurenceschopnosti na finančním trhu psala o zrušení daně z dividend, větší podpoře IPO, finanční gramotnosti a jiných tématech.

Tak prodeje státního majetku přes BCPP jsou pro politickou reprezentaci stále tabu, ale náměstek ministra financí Ladislav Minčin již veřejně mluví o zrušení daně z dividend, které by mělo mimořádně pozitivní přínosy nejen pro krátkodobý růst českých papírů.

Zároveň budou dnes oznámeny podrobnosti k listingu společnosti E4U, která přináší v Česku zatím netradiční pojetí investování do akcií, které známe spíše z rozvinutého Německa. Takže i o prázdninách se dějí malé zázraky.

A kdo zrovna nevěří Praze a českým cenným podnikům, ten jistě sleduje mimořádné ziskové marže u výrobců luxusních automobilů - 14,4 procenta u BMW je číslo, které si v minulosti nikdo nedokázal představit.

Je vidět, že luxus je anticyklický a že Čína i přes růst cen vstupních komodit ještě stále není téma, které se dá jen tak shodit ze stolu. Ostatně dá se sázet i na Audi (VW), Porsche či Mercedes (Daimler) a na volné pokračování růstového trendu v těchto krizí opomíjených segmentech.

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Leoš Mareš by mohl získat titul syn roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...