17. ledna 2012 13:27 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Prodejce letenek Letuška expanduje na Slovensko

Letiště Praha (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Letiště Praha (ilustrační foto) | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

PRAHA Český prodejce letenek Letuška.cz chystá expanzi do zahraničí. Nejprve začne působit na Slovensku, na podzim se chce objevit i v Gruzii.

"Včera jsme získali akreditaci prodejního místa pro Slovensko," řekl LN ředitel společnosti Josef Trejbal. Spuštění prodeje by mělo brzy následovat.

Společnost bude letenky na Slovensku prodávat na portálu Superletuška.sk. "Doménu Letuška.sk skoupili již dříve spekulanti, kteří za ní chtějí spoustu peněz, takže jsme název trochu změnili," dodává Trejbal.

Letuška.cz, která je v tuzemsku dvojkou na trhu v prodeji letenek se ale nechce spokojit jen s expanzí na Slovensko. "V červnu začneme usilovat o akreditaci pro Gruzii, řekl Trejbal s tím, že by firma chtěla prodej letenek spustit v Gruzii nejspíš v říjnu.

ČESKÁ DVOJKA

Letuška.cz je na českém trhu prodeje letenek dvojkou za společností Student Agency. V minulém roce ale právě Letuška, kterou provozuje společnost Asiana, rostla rychleji než ostatní akreditované agentury celkem. Zatímco obrat prodeje letenek v minulém roce stoupl o šest procent na 9,6 miliardy korun, Letuška.cz zvýšila svůj obrat o 17,5 procenta. Stojí za tím hlavně modernizace prodejního systému.

Více čtěte ve středečním vydání deníku Lidové noviny

Advantage Consulting, s.r.o.
VÝROBNÍ DĚLNÍK

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 24 000 - 28 000 Kč