10. července 2019 11:18 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Travelsnack omezil činnost, část lidí neodletěla na zájezd. Firma měla problémy s platbami, uvedla asociace

Cestování – ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Cestování – ilustrační foto. | foto: Shutterstock

Praha/Bratislava Pražský prodejce zájezdů Travelsnack omezil činnost, část klientů v Česku a na Slovensku pak nemohla odletět na dovolenou. Místopředseda české Asociace cestovních kanceláří Jan Papež ve středu uvedl, že Travelsnack není členem asociace, takže zatím není jasné, kolika lidí se omezení činnosti firmy dotklo.

Travelsnack uvádí na svém webu jako důvod omezení činnosti zablokování účtu bankou na konci června. Podle Papeže jsou ale s firmou problémy delší dobu.

Pražský prodejce zájezdů Travelsnack omezil činnost, část klientů v Česku a na Slovensku pak nemohla odletět na dovolenou. Místopředseda české Asociace cestovních kanceláří Jan Papež ve středu řekl, že Travelsnack není členem asociace, takže zatím není jasné, kolika lidí se omezení činnosti firmy dotklo. Travelsnack uvádí na svém webu jako důvod omezení činnosti zablokování účtu bankou na konci června. Podle Papeže jsou ale s firmou problémy delší dobu. 

„Dne 29. června 2019 Fio banka neoprávněně zablokovala náš účet a omezuje vyplacení peněžních prostředků pro cestovní služby. Proto jsme nuceni naši činnost omezit na dobu neurčitou,“ píše Travelsnack na svém webu. Mluvčí Fio banky Jakub Heřmánek ale řekl slovenskému serveru Denník N, který na situaci kolem Travelsnacku upozornil, že banka nemůže blokovat účty klientů bez zákonného důvodu. Blíže nechtěl zablokování účtu s ohledem na bankovní tajemství komentovat.

Místopředseda Asociace cestovních kanceláří uvedl, že Travelsnack měl potíže už před datem zablokování účtu a část členů asociace si na firmu delší dobu stěžovala. „Víme, že někteří naši členové mají s nimi (firmou Travelsnack) problém z hlediska plateb,“ uvedl.

Podle Denníku N si na Travelsnack delší dobu stěžují i klienti firmy. Mluvčí České obchodní inspekce Jiří Fröhlich serveru řekl, že inspekce eviduje za letošek sedm stížností na Travelsnack. První ze stížností byly podány už v březnu. Klienti firmy na Slovensku se podle serveru obrátili i na policii.

Firma Travelsnack sídlí v Praze. Jejím jediným vlastníkem je od letošního května podle obchodního rejstříku muž z Maďarska a základní kapitál společnosti činí pouze dvě koruny. Původním majitelem Travelsnacku byla pražská firma Nejrychlejší taxi a žena, která je majitelkou této společnosti, byla do konce května i jednatelkou Travelsnacku. Žena je podle rejstříku od loňského února v exekuci.

ČTK

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.