Čtvrtek 28. května 2020svátek má Vilém 8 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Proklatě dobrý telefon. KFC a Huawei vydají v Číně limitovanou edici smartphonů

Telefon Huawei Enjoy 7 Plus vydala firma ve spolupráci s KFC u příležitosti... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Telefon Huawei Enjoy 7 Plus vydala firma ve spolupráci s KFC u příležitosti... | foto: youtube.com/DroidWikiLidovky.cz

PRAHA Společnost s rychlým občerstvením Kentucky Fried Chicken a firma Huawei vyrábějící smartpony společně oslavily 30. výročí svého fungování v Číně. Jako bonus představily limitovanou edici smartphonů s embosovanou podobiznou kolonela Sanderse na zadním krytu a přednabitou aplikací na nákup v pobočkách KFC.

Společnost KFC učinila minulý týden oznámení o partnerství s Huawei v příspěvku na čínské sociální síti Weibo. Společně s tím také na svůj účet přidala i video, které ukazuje, jak daleko došly obě značky od svých skromných začátků, když se poprvé otevřeli v roce 1987.

Zadní kryt telefonu má embosovanou podobiznu kolonela Sanderse.

Zadní kryt telefonu má embosovanou podobiznu kolonela Sanderse.

Na počest třicetiletého výročí obou firem na trhu tak byla uvedena pamětní verze jasně červeného smartphonu KFC Huawei 7 Plus doplněného embosovaným logem plukovníka Sanderse a předinstalovaných aplikací.

Model v limitované edici tak zahrnuje mobilní aplikaci KFC a k ní 100 tisíc K dolarů (virtuální kredity na aplikaci KFC v Číně). Podle obchodního magazínu Campaign Asia telefon také poskytuje přístup k tzv. K-music. Jde o jukebox, který umožňuje zákazníkům navolit playlist v restaurantu KFC.

Celkově bude vydáno 5000 kusů telefonů v limitované edici, řekl KFC na webu Weibo. Telefon bude stát 1 099 juanů (3700 korun) a od 13. července bude na prodej v čínském internetové obchodě Tmall.

KFC otevřelo svou první restauraci v Číně v nedaleko od náměstí Nebeského klidu v Pekingu v listopadu 1987. Dnes má společnost Yum China, která obsáhla firmy rychlého občerstvení KFC, Pizza Hut a Taco Bell ve své značce, více než 7 600 restaurací v zemi.

Huawei, firma zabývající se telekomunikační technikou, která je nejlépe známá pro své smartphony, byla založena v roce 1987 v Šen-čenu. Společnost se v posledním čtvrtletí roku 2016 zařadila na třetí místo z hlediska tržního podílu na globálním trhu smartphonů.

Na bezpečnostní rizika, která představuje používání telefonů Huawei upozornila česká Bezpečnostní informační služba již v roce 2014. Odborníci „upozorňují na možnost, že by v čínském hardwaru mohly existovat úmyslně vložené chyby, takzvaná zadní vrátka. Ta mohou v případě potřeby posloužit k vyřazení komunikační infrastruktury protivníka nebo získání citlivých informací,“ uvedla BIS ve své výroční zprávě.

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Leoš Mareš by mohl získat titul syn roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...