24. července 2009 11:38 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Prokletí Stodůlek: prodejnu s nábytkem tam zavírá i Asko

Ve Stodůlkách se obchodníkům nedaří. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ve Stodůlkách se obchodníkům nedaří. | foto: Reprofoto

PRAHA Druhý největší řetězec s nábytkem v Česku, společnost Asko Nábytek, zavře svoji velkoprodejnu v pražských Stodůlkách. Asko totiž sousedí s neúspěšným nákupním centrem, které v červnu opustil nejen hypermarket Tesco, ale postupně i další nájemci. Místo hypermarketu bude v nákupním centru fungovat velkoplošný obchod s nábytkem rakouské firmy Möbelix.

S informací přišel jako první deník E15. "Do konce července máme výprodej, pak se prodejna zavře," sdělil deníku jeden z prodavačů, podle kterého pak Asku zůstane v Praze pouze druhý obchod ve Štěrboholích.

"Nevím o tom, že by měla být v Praze nějaká další provozovna," dodal prodavač. Asko ve Stodůlkách vyprodává s výraznými slevami veškeré zboží včetně vybavení pokladen a zařízení vlastního interiéru.

Společnost Asko Nábytek je součástí německé obchodní skupiny Firmengruppe Bozkurt. V České republice měla zatím devět prodejen.

Historie firmy se datuje do roku 1991, kdy vznikla z části nábytkového oddělení pražského obchodního domu Bílá Labuť.

V loňském roce utržilo Asko Nábytek 2,3 miliardy korun, což jej na tuzemském trhu řadí na druhé místo hned za švédskou Ikeu. Čtveřici největších obchodních řetězců s nábytkem a bytovými doplňky tvoří ještě Sconto Nábytek a Kika.

ČTK