Čtvrtek 28. května 2020svátek má Vilém 15 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Proud zdarma dostalo loni od ČEZ 25 tisíc lidí, které semlela krize

Elektrické vedení | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Elektrické vedení | foto: Shutterstock

PRAHA Více než 25 tisíc zákazníků Skupiny ČEZ, kteří se kvůli hospodářské krizi ocitli v nepříjemné situaci, čerpalo zdarma proud v hodnotě 120,4 mil. Kč. Vyplývá to z prezentace, kterou ČEZ představí na dnešní valné hromadě firmy.

Firma pro své zákazníky zdarma sjednala pojištění plateb za elektřinu v případě ztráty zaměstnání, které při pojistném plnění krylo jejich výdaje na elektřinu pro dobu 3 měsíců

Proud zdarma

Na tři měsíční zálohy zdarma zdaleka nedosáhl každý. Muselo jít o zákazníka ČEZ, který byl před ztrátou práce zaměstnán nejméně půl roku a za posledních dvanáct měsíců nebyl pro neplacení odpojen od sítě. Na úřadu práce se také musel přihlásit výhradně v období od začátku března do konce roku.

Letos už ČEZ protikrizovou nabídku neprodloužil.Zájem byl přitom veliký a nabídku využily tisíce českých domácností napojených na síť ČEZ. Od března do prosince 2009 díky tomu ušetřily 120 milionů korun ze svých rozpočtů.

"Jsou to zajímavá čísla a já osobně jsem čekal menší. Je to hodně lidí, ale nedivím se tomu, neboť elektřina je drahá a v současné době jde o významnou úlevu," komentoval již dříve úlevy Petr Novák ze společnosti Atlantik FT. Náklady jsou přitom podle něj pro energetický gigant se ziskem 50 miliard korun jen velmi malé.

Oficiálním důvodem existence kampaně byla pomoc nezaměstnaným. "Krize nejvíce postihne ty, kdo přijdou o zaměstnání. Proto jim chceme pomoci vytvořit si finanční rezervu, která jim umožní zvládnout obtížné období," komentoval v březnu spuštění projektu Daniel Beneš, výkonný ředitel ČEZ.

Premium

Před Rusem s ricinem varoval českou kontrarozvědku anonym

Šéf BIS Michal Koudelka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Byl to jeden z posledních letů z Ruska. Krátce nato se nebe nad Českem kvůli opatřením proti koronaviru uzavřelo. Psal...

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Čas na změnu. Síťový zesilovač dnes nabídne více hudby než CD přehrávač

Streamovací receivery | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Poslech hudby prošel během posledních let revolucí. Většina hudby se poslouchá z předplacených internetových zdrojů....