21. prosince 2011 17:30 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Provozovatele pracovních portálů LMC koupí finská Alma Media

Zaměstnanci (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zaměstnanci (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

PRAHA Finská mediální skupina Alma Media se stane novým majitelem společnosti LMC, která je provozovatelem dvou nejvýznamnějších portálů pro nábor zaměstnanců v ČR - jobs.cz a prace.cz.

LMC o tom dnes informovala s tím, že dnes byla uzavřena dohoda o akvizici. Detaily transakce nebudou zveřejněny.

Podle odborného serveru Lupa.cz byla cena 35,4 milionu eur splatných ihned a další 3,9 milionu euro, které budou vyplaceny podle výsledků LMC za rok 2012. Celková částka se tedy bude pohybovat v rozmezí 880 až 980 milionů korun.

ČTĚTE TAKÉ:

Akvizice je v souladu se strategií Alma Media usilovat o růst v oblasti digitálních služeb a dále rozšiřovat své mezinárodní působení. LMC, která letos očekává meziroční nárůst tržeb o 25 procent na více než 400 milionů korun, se v rámci skupiny Alma Media stane součástí divize Marketplaces (on-line služby a řešení).

Jednička na českém trhu

LMC byla založena prodávajícím Liborem Malým v roce 1996 a od té doby si na českém trhu drží vedoucí postavení. Vedle provozování dvou nejvýznamnějších pracovních portálů v ČR a jednoho na Slovensku (www.topjobs.sk) klientům poskytuje řešení pro správu získávání a výběru zaměstnanců LMC G2 a poradenství v personalistice a lidských zdrojích.

LMC má přibližně 25.000 registrovaných klientů a milion registrovaných uchazečů o zaměstnání. Zaměstnává zhruba 200 lidí, převážně v Praze. Akvizice prý nebude mít žádný dopad na zaměstnance LMC, ani na značky společnosti.

Finská Alma Media je mediální skupina, která zaměstnává asi 2800 zaměstnanců. Čisté tržby společnosti v roce 2010 dosáhly 311,4 milionu eur. Akcie Alma Media se obchodují na helsinské burze Nasdaq OMX.

ČTK, Lidovky.cz

Advantage Consulting, s.r.o.
BUSINESS/FINANCE CONTROLLER s AJ Praha

Advantage Consulting, s.r.o.
Praha
nabízený plat: 80 000 - 100 000 Kč