Středa 1. dubna 2020svátek má Hugo -6 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Průměrná cena jednoho metru v novém bytu je 21 600 korun

Průměrná podlahová plocha jednoho zahájeného bytu v nové bytové výstavbě byla 127,7 m2 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Průměrná podlahová plocha jednoho zahájeného bytu v nové bytové výstavbě byla 127,7 m2 | foto: Shutterstock

PRAHA Ve druhém čtvrtletí byla v Česku zahájena výstavba 9736 bytů, což bylo meziročně o 21,2 procenta méně. Stejně klesla i hodnota nově uzavřených stavebních zakázek.

"Druhé čtvrtletí loňského roku bylo završením mimořádného developerského boomu a návrat k němu se hned tak konat nebude. Srovnáváme tak čtvrtletí vrcholícího růstu se čtvrtletím, v němž se již naplno projevily negativní dopady krize," komentoval čísla Petr Novotný z realitního týmu advokátní kanceláře Ambruz & Dark.

Průměrná podlahová plocha jednoho zahájeného bytu v nové bytové výstavbě byla 127,7 m2 s orientační hodnotou 21.600 korun za metr čtvereční.

Ve druhém čtvrtletí bylo dokončeno 7770 bytů, meziročně o 5,6 procenta více. Nejvíce bylo dokončeno bytů v rodinných domech, a to 3603. V meziročním srovnání to znamená pokles o sedm procent. Bytových domů bylo dokončeno 2986, meziročně o 39,9 procenta více.

,
Premium

Koronavirus ještě může překvapit, říká přední světový biolog Karel Raška

Lékař Karel F. Raška převzal 26. května 2009 v Praze Cenu Společnosti pro vědu... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Koronavirus SARS-CoV-2, který způsobuje nemoc označovanou Covid-19, nelze nijak podceňovat, říká český vědec Karel...

Premium

Utíkají z bytů a stěhují se na chaty. Bydlet tam lidé oficiálně nemohou

Pro rekreaci, či bydlení? Některé z chat v zahrádkářských a rekreačních... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdysi výhradně rekreační objekty slouží v hlavním městě v nemálo případech k trvalému bydlení. Pražany do chat vyhánějí...

Premium

Imunitou proti koronaviru. Hýčkejte si horečku a jezte více cibule, radí lékař

Lékař Luboš Pantůček- | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Můžeme se rozhodnout, zda situaci kolem nákazy smrtícím koronavirem budeme vnímat jako tragédii, či jako příležitost...

HLEDÁME TESTERKY: Otestujte s námi houbičky PUR Active od Viledy
HLEDÁME TESTERKY: Otestujte s námi houbičky PUR Active od Viledy

Přihlaste se do testování a vyzkoušejte houbičky PUR Active, které se nemusíte bát použít ani na povrchy, jako je teflon a sklokeramické desky.