Pátek 7. srpna 2020svátek má Lada 14 °C skoro jasno Předplatné LN

Diskuse k článku: Průzkum LN: Firmy v Česku zvýšily tržby i mzdy

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 6
  • Poslední: 6.7.2012 11:38
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
J. Šrámek 6.7.2012 11:38

Pomalu a těžce chápaná úměra zisku.

Většina šéfů a jejich učitelů na školách žije stále v zajetí nesmyslu získaného ze socialistického školství.Totiž toho,že jen mizernými platy za maximum práce firma nese zisk.Omyl!Krátkodobě možná jednomu subjektu,ale všichni okolo chudnou a klesá odbyt výrobků.Nic na tom nezmění reklamy a jiná ponaučení.K nákupu kvalitního zboží,potravin jsou nutné odpovídající platy.Nelze donekonečna mít  3x menší plat a ceny srovnávat s okolními zeměmi EU!(těmi původními)Potom se kupuje levný brak a výroba kvalitního zboží stagnuje,nebo klesá až do stracena.Jen kvalitně zaplacený zaměstnanec nese firmě zisk!Proto kdysi jeden světově úspěšný podnikatel oslovoval a nazýval všechny zaměstnance ,,spolupracovníky''''!Gen.ředitele i toho,co zametal firemní chodník.Dnes si mnozí managerové myslí něco o nadřazenosti i vůči majitelům firem.O běžných zaměstnancích nemluvě.Kde to pochopí a zařídí se,budou mít budoucnost.

M. Jelínek 6.7.2012 11:05

ha ha

ha ha ha  keci keci keci

J. Orlík 6.7.2012 10:14

Kdybych se měl řídit podle nadpisů článků,

mohl bych nabýt dojmu, že naše ekonomika letí nahoru strmě a to velmi a že zvyšování mezd je běžný jev.  To je něco tak neuvěřitelně zavádějícího, že to svět neviděl. Takového redaktora, který toto napíše, bych okamžitě vyhodil na dlažbu. Protože díky jim se z lidovek stává plátek, když ne přímo nedůvěryhodný, tak alespoň takový, u kterého je třeba informace ověřovat. A tak tedy, co s takovými novinami? Pomalu se z nich stává plátek. limitně se blížíci k Blesku. řekněte, mezi čtyřma očima, běžnému zaměstnanci, že průměrná mzda je 52 tisíc a ubije vás železnou tyčí. To se to kafrá, na papír nebo na net, co?

M. Kosejk 6.7.2012 9:35

hloupost

Zakopaný pes je v tomoto, cituji: "LN oslovily 150 firem napříč odvětvími a velikostí. Použitelné odpovědi odevzdalo padesát z nich."

-----------------------------

Chyba výsledku je přímo v této metodice - a to v těch 2/3 firem, které vám neodpověděly. A větší tendence vám odpovědět jistě měly ty firmy, které se chtějí pochlubit ,než ty, které se nemají čím chlubit.

M. Stuchlik 6.7.2012 9:53

Re: hloupost

A firmy, které zvýšili tržby, zvýšily mzdy managérů, řadoví zaměstnanci jsou pro vedení našich firem póvl stejně jako pro naše politiky.

M. Kosejk 6.7.2012 10:29

Re: hloupost

Neplatí to všude. U některých firem můžou být klíčovými lidmi i řadoví zaměstnanci. A šéfové je raději dobře zaplatí, než aby o ně přišli - platí to zejména u menších firem. U některých firem jsou však řadoví zaměstnanci lehce nahraditelní - tedy pro šéfy není důvod jim zvyšovat platy.

Biolog Komárek: Jsme účastníky největšího sociologického experimentu všech dob

Biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří románů Stanislav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Měsíce trvající pandemie nám převrátila životy naruby. Známý biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří...

Brzy dospěju do bodu, kdy si účet na Facebooku zruším, říká Lucie Výborná

Lucie Výborná | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Je to hra. Hra, která by měla být přínosná, užitečná, inspirativní,“ říká o své práci moderátorka Českého rozhlasu...

Proč koronavirus už téměř nezabíjí. Vytratí se, nebo se vrátí ještě silnější?

Zdravotník odebírá vzorky pro testování na covid-19 v indické Kalkatě. (23.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Koronavirus je záhadný. Nečitelný. I když ho zkoumají ti nejchytřejší lidé, pořád o něm víme málo. Chová se jinak. Je...