Sobota 26. září 2020svátek má Andrea 10 °C déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

První cestovní kanceláří, která letos zkrachovala, je CK CONTI

Cestování - ilustrační | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Cestování - ilustrační | foto: Shutterstock

PRAHA První cestovní kancelář v Česku letos ukončila svou činnost. CK CONTI na sebe kvůli finančním problémům podala návrh na insolvenci. V zahraničí žádné klienty nemá, pouze dva lidi na Slovensku a jejich pobyt již je uhrazen. CK CONTI působila na domácím trhu 24 let. V tiskové zprávě o tom informovala Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA).

"Příčinou úpadku byly finanční problémy v důsledku poklesu prodejů. Cestovní kancelář spolupracuje s pojišťovnou, které předala veškeré podklady. Své klienty CK postupně kontaktuje a sděluje postup uplatnění nároku u pojišťovny," uvedla tajemnice asociace Kateřina Petříčková.

PSALI JSME:

"S politováním Vám tímto oznamujeme, že k dnešnímu dni 20. 5. 2014 je CK CONTI nucena ukončit svoji činnost. Veškeré Vaše pohledávky za zájezdy prodané na smlouvy CK CONTI bude řešit Česká podnikatelská pojišťovna," uvedla cestovní kancelář na svých internetových stránkách.

Loni zkrachovalo šest cestovek:

Loni zkrachovalo podle asociace šest CK - šlo o Bolero tours, Partner Alivia, CK Honza service, Solimar, Best Choice a Medina tours. Z nich pouze jedna, Solimar, měla větší počet klientů v zahraničí.

Podle odhadů asociace je pojistný limit cestovní kanceláře dostatečný na pokrytí uzavřených smluv o zájezdech. Cestovní kancelář se specializovala hlavně na organizaci lyžařských zájezdů do Rakouska a Itálie, realizovala služby "na přání" pro skupiny a individuální klienty, pořádala adventní a poznávací zájezdy, řadila se mezi menší cestovní kanceláře.

"Celkem 35 klientů cestovní agentury Invia, kteří měli zakoupený zájezd od cestovní kanceláře Conti, nepřijdou kvůli krachu o své pobyty, ale budou moci odjet na své dovolené v plánovaném termínu," uvedl marketingový ředitel cestovní agentury Invia Michal Tůma.

Díky zvláštní pojistce obdrží od cestovní agentury poukaz na nákup jiné dovolené v cenové hodnotě původního zájezdu.

,

Biolog Komárek: Jsme účastníky největšího sociologického experimentu všech dob

Biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří románů Stanislav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Měsíce trvající pandemie nám převrátila životy naruby. Známý biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří...

Brzy dospěju do bodu, kdy si účet na Facebooku zruším, říká Lucie Výborná

Lucie Výborná | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Je to hra. Hra, která by měla být přínosná, užitečná, inspirativní,“ říká o své práci moderátorka Českého rozhlasu...

Proč koronavirus už téměř nezabíjí. Vytratí se, nebo se vrátí ještě silnější?

Zdravotník odebírá vzorky pro testování na covid-19 v indické Kalkatě. (23.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Koronavirus je záhadný. Nečitelný. I když ho zkoumají ti nejchytřejší lidé, pořád o něm víme málo. Chová se jinak. Je...