26. května 2016 15:00 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

První iPhone se objevil na 360 let starém obraze, věří šéf Applu

Obraz s názvem Man Handing a Letter to a Woman in the Entrance Hall of a House. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Obraz s názvem Man Handing a Letter to a Woman in the Entrance Hall of a House. | foto: WikimediaReprofoto

PRAHA Současný šéf Applu Tim Cook si není jistý, kdo a kdy skutečně vymyslel iPhone. Přístroj, který se stal téměř synonymem k chytrému telefonu, prý spatřil na obrazu starém 360 let.

„Vždy jsem si myslel, že vím, kdy byl iPhone vyroben. Tím si už ale nejsem tak úplně jistý,“ prohlásil Tim Cook na setkání s nizozemskou političkou Neelií Kroesovou.

Rozhovor totiž vedli v amsterdamském muzeu a na stěně byl vystaven obraz Pietera de Hoocha namalovaný v roce 1670 s názvem Man Handing a Letter to a Woman in the Entrance Hall of a House (Muž podává dopis ženě ve vstupní hale domu).

Anketa

Šéf Applu Tim Cook vidí na 360 let starém obrazu iPhone. Co podle vás drží muž na plátně v ruce?

iPhone 219
Dopis 195
Nevím 39

Muž na malbě drží bílou věc, která nápadně - tedy alespoň podle šéfa Applu - připomíná mobil iPhone. Podle názvu díla se ale jedná spíš o dopis, který byl adresovaný sedící dámě.

Autor ze serveru thenextweb.com, který historku zveřejnil, pak vtipně zaglosoval.

„Podle mého názoru je v názvu díla chyba, protože dopis nenese muž, ale žena. Muži přece nenosí podpatky a sukni. Myslím, že ta žena natáčí video. Možná používá Snapchat.“

jzlJakub Zelenka